Reklama

Od marca nowy starosta w Łukowie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Od marca nowy starosta w Łukowie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj radni Rady Powiatu uchwalili zmiany w Statucie Powiatu. Wśród nich wprowadzenie stanowiska urzędującego członka Zarządu Powiatu. Jego zadaniem będzie sprawowanie nadzoru nad szpitalem.

Jednym z punktów wczorajszych obrad Rady Powiatu była uchwała dotycząca Statutu Powiatu Łukowskiego. Jak się okazało, zmiany dotyczyć będą m.in. wprowadzenia nowego stanowiska. Będzie je pełnił radny Przymierza dla Ziemi Łukowskiej, członek Zarządu Krzysztof Szczęśniak, który na co dzień pełni obowiązki wicedyrektora Zespołu Szkół w Wojcieszkowie. Jego zadaniem będzie pełnienie nadzoru nad szpitalem, a w sposób szczególny nad jego rozbudową.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy m.in., że wprowadzane zmiany mają dostosować akt prawny do obowiązujących przepisów i usprawnić pracę Rady Powiatu. Radny Krzysztof Fornal wnosił o usunięcie zapisu wprowadzającego stanowisko urzędującego członka Zarządu, twierdząc, że trzeci starosta jest powiatowi niepotrzebny. Zastrzeżenia miał nie tylko do samego stanowiska, ale także do uzasadnienia uchwały, które nazwał gniotem.  

Jak powstanie etatowego członka Zarządu usprawni pracę Rady Powiatu? To uzasadnienie to gniot, który niczego nie wyjaśnia. Uważam, że nie jest potrzebna kolejna osoba, która będzie nadzorowała nadzorującego. Dyrektor Orzeł jest chyba budowlańcem z krwi i kości. Ma go teraz nadzorować osoba, która, z całym szacunkiem, całe życie była związana z oświatą? – powiedział K. Fornal.  

Wątpliwości, co do wprowadzanych zmian miał także radny Krzysztof Tymoszuk, który powiedział:  

W tej propozycji nie widzę troski o finanse, skoro wydajemy kolejne pieniądze. Niedawno powoływaliśmy przecież nowego dyrektora w SP ZOZ.  

Prowadzona na sali obrad dyskusja nie spodobała się Wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Karolowi Ciołkowi, który stwierdził, że dyskusja sięga dna i złożył wniosek o zamknięcie dyskusji. W rezultacie radni przegłosowali uchwałę \"o zmianie uchwały w sprawie uchwalenia Statutu Powiatu Łukowskiego\". „Za” było 13 radnych, jeden był przeciw (K. Tymoszuk), a sześciu wstrzymało się od głosu (J. Sych, G. Kocielnik, K. Woliński, T. Warda, K. Fornal i L. Świętochowski).  

Po zakończonych obradach całą sytuację skomentował nam starosta łukowski Janusz Kozioł. Powiedział:  

Zarząd, który został wybrany demokratycznie, ma prawo do właściwej organizacji pracy, w tym do decydowania ilu będzie członków dochodzących, ilu urzędujących. (…) Była potrzeba zatrudnienia zastępcy dyrektora do spraw inwestycji w łukowskim szpitalu. Widać, że dyrektor, który jest lekarzem, tych fachowych spraw nie byłby w stanie ogarnąć, ale i właściwy nadzór nad inwestycją, remontami ze strony organu założycielskiego jest niezbędny.      

Urzędujący członek Zarządu zacznie swoją pracę najprawdopodobniej w marcu. Fragmenty wypowiedzi starosty Janusza Kozioła i radnego Krzysztofa Fornala znajdziecie Państwo w nagraniu wideo poniżej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE