Reklama

Od dziś ptactwo już na podwórku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Od dziś ptactwo już na podwórku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ptactwo i drób już nie muszą przebywać w zamknięciu.

Pisaliśmy o zakazie sprzedaży ptactwa i drobiu na łukowskiej targowicy oraz o konieczności przetrzymywania drobiu w zamknięciu. Za pozostawienie drobiu na podwórku właścicielowi groziła grzywna. Dziś wchodzi w życie nowe rozporządzenie.

Od dziś drób możemy mieć wypuszczony, ale nie możemy dopuścić, by był pojony ze zbiorników wodnych, do których dostęp mają dzikie ptaki. Powróciła też możliwość handlu ptakami i drobiem na targowiskach zatwierdzonych do handlu zwierzętami. Nasze targowisko nie jest zgłoszone jako targowisko i nie ma tam warunków do handlu zwierzętami. Handel nie powinien się więc tam odbywać – powiedział Powiatowy Inspektor Weterynarii Leszek Mioduski.

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków należy ograniczyć dostęp drobiu do zbiorników wodnych, gdzie dostęp mają dzikie ptaki. Ministerstwo zaleca wypuszczanie ptactwa na terenie gospodarstwa, gdzie przebywa człowiek, co w naturalny sposób będzie odstraszało dzikie ptactwo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE