Reklama

Ocalić od zapomnienia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Serokomla

Ocalić od zapomnienia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Serokomla chce pamiętać o historii swojego regionu i o konieczności pamięci mówi innym mieszkańcom. By o historii lokalnej dzieci i młodzież dowiedziały się więcej, postanowili zrealizować projekt \'Ocalić od zapomnienia\'.

Jak zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się dziejami ich miejscowości? Jak pokazać, że należy być dumnym z faktu bycia częścią akurat tej społeczności? Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Serokomla zaprosiło uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym oraz konkursie wiedzy na temat Serokomli. Natomiast wszystkich mieszkańców zaprosili do wzięcia udziału w spotkaniu z ludźmi, dla których dzieje Serokomli są bardzo ważne.

Na cmentarzu parafialnym znajduje się nagrobek rodziny Kowalskich – ostatnich właścicieli Serokomli. To jedyny obiekt na terenie tej gminy, który został wpisany do rejestru zabytków. 24 listopada odbędzie się spotkanie z osobą, która podjęła się renowacji pomnika – z krewną rodziny Kowalskich - Marią Jakacką. Stowarzyszenie, w ramach realizowanego projektu dofinansuje koszt odbudowy istniejącego niegdyś ogrodzenia nagrobka.

Do szkoły, na spotkanie z uczniami, a także do remizy, na spotkanie z pozostałymi mieszkańcami gminy przybędzie jeszcze jeden gość. O historii Serokomli opowie Ryszard Biesak – niegdyś mieszkaniec tej miejscowości, pasjonat historii i autor książki o Serokomli. Podczas tego spotkania rozstrzygnięte zostaną oba konkursy, a najlepsi otrzymają nagrody.    


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE