Reklama

Ocalić od zapomnienia

Opublikowano:
Autor:

Ocalić od zapomnienia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 24 listopada w Serokomli odbyło się spotkanie, którego tematem głównym była przeszłość tego miejsca i korzenie, z których wyrośli dzisiejsi mieszkańcy.

Pisaliśmy o projekcie realizowanym przez mieszkańców Serokomli skupionych w Stowarzyszeniu Mieszkańców Gminy Serokomla. „Ocalić od zapomnienia” to spotkania z tymi, dla których historia tego miejsca jest bardzo ważną częścią działalności oraz konkursy związane z przeszłością Serokomli. 24 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie.  

W Zespole Szkół w Serokomli odbyło się spotkanie młodzieży z pasjonatem historii Serokomli Ryszardem Biesakiem oraz krewną rodziny Kowalskich, dawnych właścicieli Serokomli, Marią Jakacką. Pan Ryszard przygotował prezentację multimedialną dotyczącą historii miejscowości, zaś pani Maria w ciekawy sposób opowiedziała o rodzinie Kowalskich, dawnych właścicielach Serokomli. Na cmentarzu znajduje się ich nagrobek, który jest jedynym obiektem wpisanym do rejestru zabytków. W ramach projektu dofinansowana została renowacja zabytkowego nagrobka.

Podczas spotkania w szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu historycznego „Moja miejscowość”, w którym wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i wyróżnienia. Pod nagrobkiem rodziny Kowalskich zostały złożone kwiaty.

Drugą częścią wydarzenia było spotkanie z mieszkańcami. Wzięło w nim udział około 80 osób. Spotkanie było połączone z andrzejkami dla seniorów. Nie zabrakło poczęstunku, pysznych pierogów, forszmaku oraz ciast własnoręcznie przygotowanych przez członków stowarzyszenia. Jak na andrzejki przystało były konkursy oraz tańce.

Relacją z tego wydarzenia podzieliła się z nami Anna Abramczuk, pełnomocnik ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi w gminie Serokomla.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE