Reklama

Obwodnica otwarta, ale nie dla wszystkich

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Obwodnica otwarta, ale nie dla wszystkich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bez przecinania wstęg dopuszczono do użytku III etap nowej obwodnicy Łukowa. Droga jest już przejezdna, ale z pewnymi wyjątkami. Dlaczego?

W sobotę został oddany do użytku nowy etap tzw. małej obwodnicy Łukowa, łączący ulicę Świderską z ulicą Radzyńską. Droga nosząca imię Króla Władysława Jagiełły wybudowana została przez Powiat Łukowski w podobnym standardzie co poprzednie jej odcinki. Obwodnica ma długość około 900 metrów, a w połowie przecięta jest rondem. Po obu jej stronach widnieją drogi dojazdowe oraz ścieżki pieszo-rowerowe. Zainstalowane są też nowe latarnie i kanały technologiczne.

Kosztująca około 11 milionów inwestycja nie kończy się jednak rondem - tak jak na pozostałych jej częściach - ale zwykłym, tymczasowym skrzyżowaniem z drogą krajowa nr 63. Dodatkowo na nowym rondzie stoją znaki zakazujące wjazdu ciężarówkom na odcinek drogi do skrzyżowania z ul. Radzyńską. Zakaz ten również jest tymczasowy i ma się zmienić w momencie wybudowania na ul. Radzyńskiej ronda. Takich znaków nie ma natomiast od strony drogi krajowej.

Choć na drodze nie było przecięcia wstęgi, była już pierwsza stłuczka, komentowana przez mieszkańców jako nietypowy „chrzest” dla oddanej do użytku inwestycji. W sobotę na skrzyżowaniu krajówki z ul. Jagiełły zderzyły się trzy samochody  - toyota, volkswagen i ford - jadące od strony Radzynia Podlaskiego w kierunku centrum miasta.

Sprawcą kolizji był kierujący Fordem 43-latek, który nie zachował bezpiecznej odległości przed znajdującymi się przed nim pojazdami. Mężczyzna najechał na VW Passata, którym kierował 21-latek oraz na Toyotę, która chciała wykonać manewr skrętu w lewo z krajówki na nową drogę. Autem tym kierowała 50-letnia kobieta. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, a kierujący Fordem został ukarany mandatem.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE