Reklama

Reklama

Obóz harcerski „Dobra Pasterka” w Górach Stołowych

Opublikowano: wt, 11 sie 2020 12:28
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Górach Stołowych, w powiecie kłodzkim, w parku narodowym, tuż obok granicy z Czechami leży niewielka wioska – Pasterka.

Reklama

To tam właśnie udali się harcerze i harcerki z Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej. U stóp najwyższego szczytu pasma – Szczelińca Wielkiego rozbili swoje namioty. Realizowali program od 29 lipca – 8 sierpnia  pod hasłem „Dobra Pasterka”.

 

W czasie obozu nie zabrakło licznych, ciekawych zajęć.


Pojawiły się gry terenowe, ogniska, warsztaty profilaktyczne w ramach Dnia Profilaktyki, warsztaty taneczne, quizy, alarmy nocne.

W szczególny sposób wspomniano powstańców warszawskich, Jana Pawła II, bohaterów Dolnego Śląska. Druhny i druhowie wyruszyli również na górskie wędrówki, zdobywając Szczeliniec Wielki, Błędne Skały, Ostrą Górę, Machowski Krzyż, czy docierając do czeskiego Machova. Odwiedzili także Zagnańsk z dębem Bartkiem, Górę Świętej Anny, Kudowę Zdrój, Wrocław, a także południowych sąsiadów - Skalne Miasto w Adršpachu, Broumov.


 

 

Nad organizacją przedsięwzięcia czuwała komenda obozu w składzie: hm. Michał Mojski - komendant,  phm. Magdalena Czerska-Sadło – zastępczyni komendanta, pwd. Nina Rosa, pwd. Anna Kocyła-Grabowska, pwd. Anna Daniłko – wychowawcy oraz Mikołaj Siemionek – oboźny. W wyprawie w Góry Stołowe wzięli udział druhowie i druhny z Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Ryżek, Starych Kobiałek. Dofinansowanie w ramach zadań publicznych przekazały władze samorządowe Łukowa, Powiatu Łukowskiego, Radzynia Podlaskiego, Powiatu Radzyńskiego, Białej Podlaskiej oraz Kuratorium Oświaty  w Lublinie.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    pamiętacie? pamiętamy...

    Harcerz wie, że trzeba zawsze wytrwać i przetrwać, by nareszcie zwyciężyć, a nie tracić nadziei i nie mówić przedwcześnie, że wszystko stracone gen. Józef Haller