Reklama

Obchodzili Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SOSW w Baczkowie

Obchodzili Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Baczkowie przyjechali przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek, by przez wspólną zabawę świętować Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością.

30 maja w Baczkowie na przybyłych gości czekały gry, zabawy, sportowe konkurencje i popisy talentów. Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością uświetnił występ Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy” z Ukrainy.  

Do Baczkowa przybyli przedstawiciele Zespołu Placówek w Łukowie, S.O.S.W w Firleju, Szkoły Podstawowej z Kębłowa oraz Szkoły Podstawowej z Wandowa. Uczestnicy wzięli udział w Przeglądzie Talentów i VI Integracyjnym Turnieju Zabaw Sprawnościowych „Baw się z nami”.  

Uczniowie z Firleja zaprezentowali wesoły montaż \"Ale cyrk\", szkoła z Kębłowa dała popis umiejętności wokalnych, zaś reprezentanci gospodarzy wystąpili z układem tanecznym \"Pytasz mnie o Polskę\". Szczególnie pozytywne wrażenia wzbudziła uczennica z Wandowa - Julia Zdankowska, prowadząca zumbę, którą tańczyli wszyscy zebrani.

Tego dnia nie zabrakło rozgrywek sportowych. Rywalizacja była zacięta, a o wynik starali się wszyscy. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli gospodarze- zespół z Baczkowa, II miejsce wywalczyła reprezentacja z Kębłowa, III z Wandowa, IV z Łukowa i V z Firleja. O laur uczestnicy turnieju walczyli także grupowo. Tu premiowani byli najlepsi zawodnicy w skokach na skakance, w rzutach do celu oraz w kategorii Mistrz Zręczności. Na zakończenie zawodów drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a zawodnicy medale i paczki ze słodyczami.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością zakończyła wspólna zabawa przy muzyce, poczęstunku i występie Teatru Tańca \"Kwieciste gwiazdy\" z Ukrainy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE