Reklama

O Ziemi Łukowskiej na antenie kilku telewizji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

O Ziemi Łukowskiej na antenie kilku telewizji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod koniec grudnia na antenie TVP Lublin, a później TVP Historia, Polonia i Kultura obejrzymy film poświęcony wydarzeniom związanym z Rokiem Sienkiewicza.

26 minut – tyle będzie trwał film, do którego nagrania trwają także dziś na terenie naszego powiatu. Miejsca związane z rodziną Henryka Sienkiewicza pokazuje dyrektor muzeum w Woli Okrzejskiej Maciej Cybulski. „Rok Henryka Sienkiewicza na Ziemi Łukowskiej” będzie materiałem filmowym, który ukaże nie tylko to, co działo się na przestrzeni ostatnich miesięcy na terenie Ziemi Łukowskiej, ale także będzie pokazaniem miejsc mniej znanych, a związanych z pisarzem.  

Będzie więc miejscowość Ułęż, gdzie znajdowały się dobra, które miały być darem narodowym dla pisarza, Wola Gułowska, gdzie rodzice dzierżawili majątek i gdzie zmarła matka Henryka Sienkiewicza. Nie zabraknie Łazów. Tu mieszkali rodzice noblisty po powrocie z Warszawy. Są listy pisane przez matkę właśnie z tego miejsca – wyjaśnił Maciej Cybulski.

Z pomysłem stworzenia filmu do władz powiatu zgłosił się prezes TVP Lublin Ryszard Montusiewicz. Jak powiedział nam naczelnik Wydziału Promocji Roman Bocian:

Cały ciężar finansowania tego projektu spada na TVP. Powiat łukowski dokłada jedynie 8 tys. zł. Przygotowania do realizacji filmu już trwają. Premierowa emisja na antenie TVP Lublin odbędzie się pod koniec grudnia.

Reżyserem filmu jest Wiesław Kulik – reportażysta z dużym doświadczeniem, który ma na swoim koncie filmy o malarzach, pisarzach, a także materiał związany z naszym Noblistą - „Śladami bohaterów Ogniem i mieczem”.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE