Reklama

O zdrowym kręgosłupie, autyzmie i resuscytacji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

O zdrowym kręgosłupie, autyzmie i resuscytacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę każdy kto przyszedł do Medycznego Studium Zawodowego w Łukowie mógł skorzystać z porad specjalistów, którzy podpowiadali jak żyć zdrowo i z pięknym uśmiechem na twarzy.

6 kwietnia odbyły się w łukowskim „Medyku” dni otwarte pod hasłem „Bądź zdrowy na wiosnę”. Pierwszą częścią spotkania były wykłady dotyczące kilku ważnych zagadnień. Prezes Stowarzyszenia „Labirynt” Grażyna Kulik przybliżyła licznie zgromadzonym tematykę autyzmu. Zaprezentowany film uzmysłowił słuchaczom jak dotknięte autyzmem osoby odbierają rzeczywistość.  

Kolejnym zagadnieniem, poruszonym na prośbę Klubu Seniora i Aktywnych z Pasją, był zdrowy kręgosłup. Lech Kędzierski opowiedział o podstawowych błędach jakie popełniamy w życiu codziennym i pokazał jakie ćwiczenia wykonywać, by wzmocnić nasz kręgosłup.  

Nie mogło zabraknąć wykładu dotyczącego pierwszej pomocy przedmedycznej. Po słowach wprowadzenia przyszedł czas na prezentację podstawowych czynności ratujących życie.  

Dyrektor szkoły Anna Sołtyszewska zapraszała do skorzystania z porad specjalistów. Już po wykładach każdy mógł skorzystać z porad kosmetycznych czy dentystycznych. Wartą podkreślenia informacją jest fakt, że w Łukowie istnieje możliwość szkolenia techników dentystycznych zupełnie za darmo.  

W naszym województwie są tylko dwie publiczne szkoły szkolące w tym kierunku za darmo, m.in. w Łukowie. Mamy bardzo nowoczesną pracownię, która została dofinansowana z projektu – dodaje dyrektor Sołtyszewska.  

Medyczne Studium Zawodowe kształci zaocznie, wieczorowo, dziennie oraz na kursach kwalifikacyjnych. Wśród kierunków znalazły się: opiekun w domu pomocy społecznej, opiekun medyczny, higienistka stomatologiczna, asystent osoby niepełnosprawnej, technik usług kosmetycznych, technik dentystyczny, farmaceutyczny, masażysta, usług kosmetycznych. Młodzież i dorośli mogą odbyć kursy kwalifikacyjne w kierunku: opiekun medyczny i technik usług kosmetycznych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE