Reklama

O szkołach, przemocy i bezrobociu na sesji Rady Powiatu

Opublikowano:
Autor:

O szkołach, przemocy i bezrobociu na sesji Rady Powiatu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mapa szkół, program przeciwdziałania przemocy w rodzinie, a także deklaracja o udzieleniu łukowskiej placówce zdrowia wsparcia finansowego to tematy, które zostaną poruszone podczas jutrzejszej sesji Rady Powiatu.

Przed radnymi Rady Powiatu kilka uchwał do podjęcia. Podczas jutrzejszej (8 lutego) sesji, która rozpocznie się o godz. 13.30, tematem dyskusji będzie bezrobocie, przemoc w rodzinie, dostosowanie szkół ponadgimnazjalnych do nowego ustroju szkolnego czy też wsparcie finansowe dla łukowskiego szpitala.

Oto uchwały, które jutro podejmą radni:

- Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Powiatu Łukowskiego na rok 2017.  

- Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia rocznego planu kontroli i posiedzeń Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Łukowskiego na rok 2017.  
- Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planów pracy stałych komisji Rady Powiatu Łukowskiego na 2017 r.  
- Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2017 – 2020.
- Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Powiatowego Programu Przeciwdziałania Bezrobociu oraz Aktywizacji Lokalnego Rynku  Pracy w Powiecie Łukowskim na lata 2017-2020. 
- Podjęcie uchwały w sprawie zabezpieczenia środków na 2018 r. na dofinansowanie realizacji projektu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie pt. „Wyposażenie SOR w SP ZOZ w Łukowie istotnym elementem poprawy działania systemu ratownictwa medycznego w Powiecie Łukowskim”. 
- Podjęcie uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół ponadgimnazjlanych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych na terenie Powiatu Łukowskiego. 
- Podjęcie uchwały w sprawie uzupełnienia składu osobowego Komisji Budżetu, Finansów i Mienia Powiatu Rady Powiatu Łukowskiego. 
- Podjęcie uchwały o zmianie uchwały w sprawie uchwalenia Statutu Powiatu Łukowskiego.  
- Podjęcie uchwały w sprawie zmian budżetu Powiatu Łukowskiego na 2017 r. oraz zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Łukowskiego.  

Podczas obrad radni wysłuchają także informacji o działaniach podejmowanych w związku z promocją Powiatu Łukowskiego oraz o realizacji i skutkach umów i porozumień zawartych przez Powiat Łukowski w 2016 r. Podsumowane zostanie także funkcjonowanie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łukowie. 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE