Reklama

O planowanych inwestycjach drogowych na sesji Rady Powiatu i nie tylko

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

O planowanych inwestycjach drogowych na sesji Rady Powiatu i nie tylko - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś odbędzie się sesja Rady Powiatu, na której poruszone zostaną tematy dotyczące inwestycji drogowych, oświadczeń majątkowych czy sytuacji rolnictwa.

Dziś o godzinie 15.30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łukowie odbędzie się posiedzenie Rady Powiatu. W programie obrad podjęcie uchwał, ale także informacja dotycząca planowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad inwestycji drogowych. O sytuacji w rolnictwie będą opowiadali przedstawiciele Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Lubelskiej Izby Rolniczej czy Agencji Nieruchomości Rolnych.

Wśród poruszanych tematów będzie także informacja o stanie realizacji zadań oświatowych Powiatu Łukowskiego w roku szkolnym 2015/2016, wynikach egzaminów maturalnych w całej sesji 2016 r., wynikach egzaminów zawodowych w sesji egzaminacyjnej roku 2015/2016 oraz o realizowanych programach i wydatkowanych środkach na przeciwdziałanie niedozwolonym zachowaniom w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Łukowskiego.

Radni podejmą także kilka uchwał:

- w sprawie wyboru podmiotu uprawnionego do badania sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie za rok 2016.

- w sprawie ustalenia na 2017 rok wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi, przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów związanych z dyspozycją usunięcia pojazdu z drogi w przypadku odstąpienia od usunięcia.

- w sprawie zaciągnięcia zobowiązań w zakresie podejmowania przebudowy dróg o wartości przekraczającej granicą ustaloną przez Radę Powiatu w budżecie na rok 2016.

- w sprawie zmian Statutu Powiatu Łukowskiego.

- w sprawie zmian budżetu Powiatu Łukowskiego na 2016 rok oraz zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Łukowskiego na lata 2016 – 2019.

Podczas sesji udzielona zostanie także informacja dotycząca wyników analizy oświadczeń majątkowych złożonych Przewodniczącemu Rady Powiatu oraz oświadczeń złożonych przez członków Zarządu, kierowników powiatowych jednostek organizacyjnych oraz osób upoważnionych do wydawania decyzji administracyjnych z upoważnienia Starosty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE