Reklama

O etapach wielkiego wymierania i unikalności łukowskiej ziemi

Opublikowano:
Autor:

O etapach wielkiego wymierania i unikalności łukowskiej ziemi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Grupa naukowców prowadzi badania w miejscu występowania Łukowskiej Kry Jurajskiej. W piątek w Zespole Szkół nr 3 w Łukowie odbędzie się konferencja poświęcona ich efektom. Uczniowie będą mieli także unikalną okazję wzięcia udziału w warsztatach terenowych.

W ubiegłym roku pisaliśmy o konferencji naukowej poświęconej Łukowskiej Krze Jurajskiej. W piątek 17 marca w Zespole Szkół Nr 3 w Łukowie odbędzie się konferencja „Łukowska Kra Jurajska – spotkanie z naukami o Ziemi”. Będzie to niepowtarzalna okazja do spotkania uczniów łukowskich szkół z geofizykami z Uniwersytetu Śląskiego. 

Badacze podzielą się informacjami na temat badań naukowych prowadzonych na obszarze kry jurajskiej w Gołaszynie – wyjątkowej osobliwości Ziemi Łukowskiej w skali Europy i świata. Kolejnym poruszanym przez naukowców tematem będzie pięć okresów wielkiego wymierania w dziejach Ziemi.

Na teorii spotkanie z naukowcami się nie zakończy. Uczniowie będą mogli zobaczyć jak pracują geofizycy i paleontolodzy oraz specjaliści GIS (Geographical Information Systems). Wszystko to dzięki warsztatom paleontologicznym oraz geofizycznym. W planach badanie rozchodzenia się fal sejsmicznych w terenie czy zabawa terenowa (geocaching). Warsztaty skierowane są do poszczególnych grup, które dokonały wcześniejszego zgłoszenia. W wykładzie, który rozpocznie się o godzinie 11.00 mogą wziąć udział zainteresowani tematem.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE