Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

O co pytają radni: Czy wtorek mógłby być dodatkowym dniem handlu na rynku przy ul. Prusa?

wiadomosci Radna Urszula Chruściel zaproponowała, aby na miejskim targowisku handel odbywał się także we wtorki. Co na to burmistrz i ZGL?

mo

Opublikowano: 8 września 2020 11:00 | Aktualizacja: 8 września 2020 08:55

Targowisko na ul. Prusa jest popularnym miejscem zakupów w czwartki, kiedy odbywa się tam tradycyjny rynek, a także w soboty, kiedy mieszkańcy Łukowa i okolic kupują tam najczęściej warzywa i owoce. Czy dodatkowy dzień handlu jest potrzebny?

 

 Interpelacja radnej

 

 "Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rolników, ogrodników i sadowników na sesji  zgłosiłam pomysł, aby handel na Targowicy przy ul. Prusa w Łukowie odbywał się nie tylko w czwartki i w soboty, ale również we wtorki" – pisze radna w interpelacji do burmistrza Piotra Płudowskiego.

 

ZGL zebrał informacje

 

Burmistrz wystąpił do Jarosława Piekarskiego, dyrektora Zakładu Gospodarki Lokalowej w Łukowie, który zarządza targowiskiem przy ul. Prusa, o zebranie informacji i danych w tej sprawie.

 

  -  W tym samym dniu tygodnia, tj. wtorek, odbywa się handel na targowisku w Stoczku Łukowskim i Kocku, co będzie skutkować małą ilością sprzedawców na targowisku w Łukowie – informuje Piekarski. -  Z rozmów przeprowadzonych ze sprzedającymi wynika, że tylko jedna z osób handlujących deklarowała chęć przyjazdu do Łukowa w dodatkowym dniu – dodaje.

 

Wyższe koszty

 

Poza tym, zdaniem dyrektora ZGL, wszyscy sprzedawcy z targowiska przy ul. B. Prusa obawiają się, że przy dodatkowym dniu handlowym nastąpi tylko rozproszenie klientów, a nie zwiększy to osiąganych przychodów. Natomiast zwiększą się koszty prowadzonej działalności, poprzez ponoszenie dodatkowych opłat targowych i opłat za rezerwację miejsc handlowych. Może to skutkować ograniczeniem zakresu handlu w czwartek i obniżeniem przychodów.

 

 - Dla ZGL wzrosną koszty obsługi i zarządzania targowiskiem miejskim przy niewielkich dodatkowych wpływach z tytułu prowadzenia handlu w dodatkowym dniu  - podsumowuje Piekarski.

 

Nie przyniesie korzyści

 

Jak się dowiadujemy z odpowiedzi burmistrza na interpelację radnej, przedstawione informacje uzyskano od 100 losowo wybranych handlowców na terenie Targowiska Miejskiego nr 1 i 2 w Łukowie. W 99 przypadkach uzyskano odpowiedź, że handlowcy nie są zainteresowani prowadzeniem handlu we wtorek w Łukowie. Argumentują to organizacją targowisk w innej miejscowości, gdzie prowadzą handel od wielu lat. Część handlowców wręcz zaniepokoiła się możliwością utraty i tak skromnych przychodów w czwartek.

 

 - Mając powyższe na względzie umożliwienie handlu we wtorki na terenie targowiska miejskiego nr 1 przy ul. B. Prusa w Łukowie jest ekonomicznie nieuzasadnione i nie przyniesie oczekiwanych korzyści ani osobom handlującym ani zarządcy, którym jest Zakład Gospodarki Lokalowej w Łukowie – mówi dyrektor ZGL.

 

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 19 dni temu | ocena +1 / -0

  Kupiec

  Jeden duży rynek wystarczy . My i tak objeżdżamy dookoła inne targowiska by każdego dnia handlować. Patrząc na to gdzie jeżdżę w Lukwoie nie jest źle choć pewne poprawki by się przydało bo przecież opłaty jakieś ponosimy

 • 19 dni temu | ocena +0 / -0

  wójna

  @ Oggyx Rynek kiedyś był, ale potem była wojna...

 • 20 dni temu | ocena +1 / -2

  Hrr

  Glupi. pomysl.Radna nie ma pomyslu na zwrócenie uwagi na sobie więc strzela jniedorzecznym pomyslem.

 • 20 dni temu | ocena +3 / -4

  Oggyx

  Niestety Łuków nie posiada RYNKU jako terenu części centralnej miasta, to ma za to rynki z kurkami i świnkami. Taki to urok tej metropolii. Heh.

 • 20 dni temu | ocena +0 / -11

  rawa

  Niech radna chruściel ściągnie sobie chłopów na swoje podwórko i tam stworzy im targowisko. W Łukowie nie potrzeba kolnego dnia, w którym wieśniacy zaleją miasto, przywiozą zarazki i inne zakażenia. Przy okazji blokują ruch miejski, oblegają markety, w których wykupują produkty za darmowe pieniądze otrzymywane w ramach dotacji.

 • 20 dni temu | ocena +7 / -1

  John

  Warto pomyśleć o przebudowie skrzyżowania Przemysłowa/ Międzyrzecką. Wyjechać z Przemysłowej czasami graniczy z cudem. Szybciej na rondzie obrócić i pojechać w stronę Międzyrzeca. Gorzej mają ciężarówki, tu trzeba liczyć że ktoś wpuści N główną ulicę. Panie Płudowski sporo pracy przed Panem, byleby zechciał pan podjąć wyzwanie. Na razie przykro stwierdzić nie widać pańskich działań

 • 20 dni temu | ocena +7 / -1

  $$$

  Łukowskie targowisko od lat traktowane jest przez władze po macoszemu. Nie podnosi się tam komfortu dla sprzedawców i kupujących a opłaty są wysokie w stosunku do innych targowisk w powiecie. Utarło się by na czwartkowy "rynek" narzekać bo tłoczno, korki...natomiast nikt nie chce widzieć tego, jak wielki jest w nim potencjał. Przy okazji rynku do miasta przybywa kilka tysięcy osób i zostawia pieniądze nie tylko na targowisku ale także w innych sklepach, barach, bankach, usługach.