Reklama

O CO PYTAJĄ ŁUKOWSCY RADNI? : JAK SIĘ POZBYĆ PLASTIKÓW SAMOCHODOWYCH?

Opublikowano: śr, 4 gru 2019 18:26
Autor:

O CO PYTAJĄ ŁUKOWSCY RADNI? : JAK SIĘ POZBYĆ PLASTIKÓW SAMOCHODOWYCH?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Gdzie mieszkańcy naszego miasta mogą pozbywać się nietypowych śmieci plastikowych, np. plastików samochodowych ? zapytał burmistrza radny Mariusz Chudek?

Paweł Krasuski, wiceburmistrz Łukowa odpowiada:
MIASTO NIE MA OBOWIĄZKU ODBIERAĆ ZUŻYTYCH CZĘŚCI SAMOCHODOWYCH 


Paweł Krasuski, zastępca burmistrza Łukowa wyjaśnia, że produkty powstałe w wyniku obsługi lub naprawy samochodów, dotyczy to również wszelkich starych lub uszkodzonych części samochodowych, płynów eksploatacyjnych czy dowolnych elementów wyposażenia auta, nie są zaliczane do odpadów komunalnych, a więc urzędy miast i gmin nie mają obowiązku zajmować się nieodpłatnie ich zagospodarowaniem.

 Elementy samochodów, zużyte części aut nie mogą być odebrane od mieszkańców miasta w ramach zbiórki odpadów komunalnych, jak również nie mogą być przyjęte w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Odpady te powinny trafić do stacji demontażu pojazdów lub innych punktów uprawnionych do ich zbiórki.

JAK POSTĘPOWAĆ Z TEGO TYPU ODPADAMI?

Akumulator – w tym przypadku obowiązuje bezwzględny zakaz wyrzucania zużytego akumulatora na śmietnik. Sprzedawcy akumulatorów mają ustawowy obowiązek odbierania zużytych baterii.

Przepracowany olej – prawo nakazuje przekazanie zużytego oleju firmie gwarantującej zagospodarowanie go zgodnie z prawem. Najłatwiej odnieść olej do warsztatu.

Płyn do chłodnic – szczelnie zamknięte pojemniki z płynem do chłodnic najlepiej przekazać do serwisu zajmującego się (choćby prostymi) naprawami silników.

Opony samochodowe – można zdać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Elementy karoserii – pozbycie się starych elementów blacharskich nie stanowi większego problemu. Najlepiej będzie odwieźć je do stacji demontażu pojazdu.

Zderzaki, fotele itp. należy oddać do stacji demontażu pojazdów.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE