Reklama

O CO PYTAJĄ ŁUKOWSCY RADNI?: Czy rowerzyści mogą jeździć po chodniku przy ul. Warszawskiej?

Opublikowano: śr, 4 gru 2019 18:04
Autor:

O CO PYTAJĄ ŁUKOWSCY RADNI?: Czy rowerzyści mogą jeździć po chodniku przy ul. Warszawskiej? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Czy jest możliwość dopuszczenia ruchu rowerowego na chodniku dla pieszych biegnącym wzdłuż ul. Warszawskiej - na odcinku od przejazdu kolejowego do ul. dr. Andrzeja Rogalińskiego - pytał radny Przemysław Suchodolski.

  - W naszym mieście na wielu chodnikach spełniających wymogi techniczno - prawne dopuszczony jest ruch rowerowy. Wprowadzenie takiego rozwiązania na szerokim chodniku przy ul. Warszawskiej, która jest drogą krajową o bardzo dużym natężeniu ruchu, wpłynęłoby na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów – argumentował radny.

 GDDKiA NIE ZGADZA SIĘ

Paweł Krasuski, zastępca burmistrza Łukowa, informuje, że miasto zwróciło się z wnioskiem do GDDKiA o zezwolenie na takie rozwiązanie, jednak nie uzyskało pozytywnej odpowiedzi.

 - GDDKiA odpisała nam 23 października, że nie ma zamiaru zmieniać organizacji ruchu, dopuszczając rowerzystów na chodnik, ponieważ w jej ocenie jest on do tego nieprzystosowany z powodu zawężenia ciągu ruchu przez słupy oświetleniowe, wygrodzenia dla pieszych i znaki drogowe, a szerokość jezdni 8,5 m powinna zapewnić bezpieczne poruszanie się po niej rowerzystów.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE