Reklama

Nurzyński przedstawił program wyborczy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Nurzyński przedstawił program wyborczy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po dwóch konferencjach prasowych jednego z kandydatów na burmistrza przyszedł czas na spotkanie z mediami Macieja Nurzyńskiego, reprezentującego Przymierze dla Ziemi Łukowskiej. 36-latek przedstawił w środę 19 września swój program wyborczy.

Ubiegający się o stanowisko burmistrza Maciej Nurzyński przedstawił swój program wyborczy. Kandydat Przymierza dla Ziemi Łukowskiej spotkał się z mediami na wybudowanym w zeszłym roku kompleksie sportowym nad Krzną. Co powiedział pracownikom łukowskich redakcji?

- Gdy ruszyła kampania wyborcza, dużo osób - klepiąc mnie po ramieniu i trzymając kciuki - mówiło, że to dobra decyzja i gratulowało odwagi. Pojawiły się też osoby, które zaczęły zadawać pytania „kim jestem” i „jaki mam plan dla miasta” - oznajmił na wstępnie Maciej Nurzyński.

Spotkanie z mediami było też okazją do prezentacji „Szóstki Nurzyńskiego” czyli programu wyborczego kandydata. Jego pierwszym punktem jest stworzenie instrumentów mających umilić życie mieszkańcom miasta, m.in. przez powołanie Ośrodka Wsparcia Organizacji Pozarządowych, budżet obywatelski, czy pakiet bezpłatnych usług (m.in. remontowych, hydraulicznych) dla osób samotnych, pozostających bez wsparcia rodziny.

- Chcę aby nasze dzieci miały dobry start, żeby żyły w przyjaznej atmosferze, dobrym środowisku. Chcę, żeby dzięki dobremu zarządzaniu mieszkańcy miasta mieli możliwość rozwoju. Możemy to zrealizować nie od razu, lecz stopniowo. Jestem wytrwały i tego uczę się całe życie - dodał kandydat Przymierza na burmistrza.

Nurzyński stawia też na bezpieczeństwo, przebudowę i modernizację przejść dla pieszych w różnych częściach miasta. Chce zbudować ścieżkę rowerową w kierunku zalewu Zimna Woda i  rozbudowywać miejski monitoring. Osoby starsze miałyby natomiast możliwość skorzystania z programu instruującego, jak bronić się przed nieuczciwymi praktykami i oszustami.

- Jestem humanistą z wykształcenia, dzięki temu jestem otwarty na ludzi. Jestem osobą która ma doświadczenie pracy w bankowości. Finanse nie są mi obce. Dzięki temu projektujemy budżety i pomagamy osobom niepełnosprawnym. Jestem też maratończykiem. Dzięki temu doceniam trud i walkę. Wiem że osiąganie celów jest możliwe - przekonywał.

Oferta Przymierza dla Ziemi Łukowskiej kierowana jest też do młodych ludzi. Kandydat stowarzyszenia na burmistrza w trakcie konferencji prasowej wyjawił też, że opowiada się za budową żłobka, funkcjonowaniem klas dwujęzycznych w szkołach i doposażenie placówek w sprzęt do nauki. Chce też wprowadzić porady dietetyczne dla uczniów i zadbać o opiekę diabetologiczną w przedszkolach oraz szkołach. Ważnym punktem jest też stworzenie szkółki lekkoatletycznej, promocja oddolnych inicjatyw, modernizacja stadionu Orląt, pozyskiwanie środków zewnętrznych, bezpłatna komunikacja miejska, czy udrożnienie ruchu w mieście. Nurzyński planuje też wybudować łącznik ul. Radzyńskiej z Wschodnią.

- Czas nie stoi w miejscu, z roku na rok jesteśmy coraz starsi. W Przymierzu dostrzegamy, że młodzi mieszkańcy powinni mieć większy wpływ na losy Łukowa. Między innymi dlatego na naszych listach pojawiło się tylu młodych łukowian. To ważne, aby decyzje były podejmowane w różnorodnym środowisku, tak aby każdy z nas czuł, że jest tam reprezentowany. Wiemy, że młodość niesie ze sobą olbrzymią energię i chęć do działania - oznajmił na zakończenie konferencji Maciej Nurzyński.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE