Reklama

Nowy wóz dla OSP w Serokomli

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: OSP Serokomla

Nowy wóz dla OSP w Serokomli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Florian" to nazwa nowego pojazdu, którym pochwalić się mogą strażacy ochotnicy z Serokomli. 21 stycznia odbyło się uroczyste przekazanie wozu bojowego.

747 tysięcy złotych kosztował nowy wóz bojowy, który służył będzie w OSP w Serokomli. W niedzielę 21 stycznia odbyła się uroczystość przekazania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN TGM 18. 340 4X4 BB.

Wydarzenie rozpoczęło się od mszy odprawionej w miejscowym kościele i poświęcenia sfinansowanego częściowo ze środków unijnych pojazdu. „Florian” to średni samochód ratowniczo-gaśniczy, wyposażony m.in. w zbiornik środków gaśniczych o pojemności 4500 litrów oraz 450-litrowy zbiornik na środek pianotwórczy. Pojazd ma na pokładzie linię szybkiego natarcia i działko wodne. Jego konstrukcja wykonana jest w taki sposób, by dotrzeć do trudno dostępnych miejsc na terenie gminy.

Na uroczystości przekazania pojazdu, oprócz lokalnej społeczności pojawili się przedstawiciele służb i władz samorządowych. Obecny był m.in. prezes Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Marian Starownik. Samochód, który będzie służył strażakom w Serokomli kosztował 747 840 zł, z czego 440 tys. zł sfinansowano ze środków unijnych pozyskanych przez miejscowy samorząd. Środki własne Gminy Serokomla to ponad 305 tys. złotych.

Odbiór pojazdu miał iście świąteczny charakter. W trakcie uroczystości symbolicznie przekazano kluczyki i dowód rejestracyjny do nowego samochodu. Przecięto też wstęgę i nadano nazwę nowemu nabytkowi. Ciężarowy MAN nosić będzie nazwę „Florian”.

Uroczystość zwieńczyło wręczenie dyplomów i okolicznościowych medali dla osób wspierających działalność miejscowej straży pożarnej. Były też przemowy i wzajemne podziękowania. UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE