Reklama

Nowy wóz dla OSP w Okrzei

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Krzywda

Nowy wóz dla OSP w Okrzei - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ochotnicza Straż Pożarna w Okrzei ma nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. W poniedziałek 6 sierpnia ciężarowy MAN zawitał w tej miejscowości.

Nowy samochód to MAN TGM z napędem 4x4 model 18.340 4x4 BB o mocy 341 KM. Strażacki pojazd posiada zbiornik wody o pojemności 4535 litrów wykonany z kompozytu. Strażacy będą mieć też do dyspozycji dwuzakresową autopompę o wydajności min. 2900 l/min przy ciśnieniu 0,8 MPa dla głębokości ssania 1,5 m, oświetlenie LED, instalację zraszaczową zamontowaną w podwoziu do usuwania ograniczania stref skażeń chemicznych lub do celów gaśniczych.

Auto - choć fizycznie jest już w Okrzei - zostanie uroczyście przekazanie druhom OSP w niedzielę 26 sierpnia. Na ten dzień planowany jest piknik, na którym poświęcony zostanie nowy wóz bojowy. Pojazd kupiony dzięki środkom z budżetu gminy oraz środkom Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, kosztował 850 tysięcy złotych. 400 tysięcy pochodzi ze środków Gminy Krzywda, 230 tysięcy pochodzi z dotacji MSWiA, a pozostałe 220 tysięcy złotych ze środków Wojewódzkiego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

OSP Okrzeja stara się o włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, mając do dyspozycji lekkiego Forda z 1994 r. oraz wysłużonego ciężkiego Jelcza z 1976 r. Podobne aspiracje mają druhowie z Fiukówki. Obydwa wnioski popiera Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie, który już zaakceptował wniosek Gminy Krzywda w tej sprawie, ale ostateczna decyzja należy do Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Zobacz film z powitania nowego wozu strażackiego POD TYM ADRESEM.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE