Reklama

Nowy stadion będzie na miarę naszych potrzeb

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Nowy stadion będzie na miarę naszych potrzeb - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas sesji Rady Miasta poruszony został temat łukowskiego stadionu sportowego i pomysłu jego przeniesienia. Pierwsze kroki formalne już zostały poczynione.

Dziś odbyła się sesja Rady Miasta. Radni przystąpili do głosowania nad sporządzeniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Łuków dla terenu położonego przy ul. Warszawskiej, Parkowej, Browarnej, Żelechowskiej i Zapowiednik. Dziś działki będące własnością miasta przeznaczone są m.in. pod usługi, zieleń urządzoną, sport i rekreację. O zmiany dotyczące stadionu miejskiego zapytał radny Piotr Płudowski.  

- Nie trzeba być prorokiem, żeby widzieć jakie są założenia miasta. Dziś tam jest stadion, a będzie zabudowa wielorodzinna. Zmiana dotyczy także terenu nad rzeką Krzną. Jakie są plany? Czy nowy stadion jest nam potrzebny? Jakie będą ewentualne koszty jego budowy? Czy stary obiekt nam nie wystarczy – dopytywał radny.  

W odpowiedzi usłyszał, że pomysł stadionu przy Krznie nie jest niczym nowym, bowiem już kilka lat temu powołana została grupa, która miała opracować zarys kompleksu sportowo – rekreacyjnego.  

- Jeżeli chcemy budować stadion, musimy zmienić plan zagospodarowania. W starym miejscu jest ciasno. Wybudowanie tu krytej trybuny zabierze miejsca parkingowe. Nie mamy aspiracji do organizacji wielkich imprez, które będą się odbywały co kilka lat. Ten stadion będzie na miarę naszych potrzeb – powiedział burmistrz Dariusz Szustek.  

Na pytania o ewentualny koszt, radny Piotr Płudowski nie uzyskał odpowiedzi. Zapraszamy Państwa do wyrażania swoich opinii na temat planów władz miasta. Czy nowy stadion jest naszemu miastu potrzebny? 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE