Reklama

Nowy most w Jeleńcu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Magdalena Oknińska

Nowy most w Jeleńcu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy gminy Stanin mogą już bezpiecznie przejeżdżać przez rzekę Bystrzycę na granicy Jeleńca i Józefowa.

Most na granicy miejscowości Jeleniec i Józefów na rzece Bystrzyca jest traktem dosyć często używanym. Niestety przez lata jego stan techniczny był niezadowalający.

- O remont zabiegałem zarówno ja, jak i mój poprzednik wójt Gajowy. Prowadziliśmy tam corocznie bieżące naprawy, ale to były raczej prace kosmetyczne niż konkretnie modernizacyjne - mówi wójt gminy Stanin Krzysztof Kazana.

Mieszkańcy dopominali się o ten remont. Swego czasu na niskich barierkach przy moście zatrzymał się samochód, mało brakowało aby wpadł do rzeki. W 2015 r. gmina przystąpiła do opracowania kompleksowej dokumentacji na modernizację mostu. Ostatecznie dokumentacja, ze względu na zły stan obiektu, została opracowana na budowę zupełnie nowego mostu. Technologia była wzorowana na przejściu przez rzekę Krznę na ul. Prusa w Łukowie.

- Uzyskaliśmy stosowne zezwolenia, przystąpiliśmy do inwestycji. Most został oddany do użytku pod koniec grudnia - informuje wójt.

Administratorem rzeki jest Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie (obecnie WZMiUW przejęło PGW Wody Polskie), a droga przez most jest gminna. Gmina wykonała część drogową - drogę przez most, nawierzchnię, barierki i poniosła za to koszty, a część wodno-melioracyjną, konstrukcję mostu wykonał i poniósł koszty WZMiUW.

- Jestem bardzo dumny z tego, że udało się pobudować most od nowa. Nie przypominam sobie, żeby którykolwiek wójt na terenie gminy Stanin zbudował most. Ten most będzie służył mieszkańcom przez wiele lat - dodaje Kazana.

Łączna wartość inwestycji to 473 920,90 zł. 92 637,89 zł kosztowały roboty drogowe, które pokryła Gmina Stanin. Natomiast 381 283,01 zł na tzw. część wodno-melioracyjną zapłacił Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE