Reklama

Nowy misiek w Urzędzie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pracownia Kadru Daniel Płudowski / Miasto Łuków

Nowy misiek w Urzędzie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sali konferencyjnej, gdzie debatują miejscy i powiatowi radni, zawisł nowy, drewniany herb Łukowa. Dzieło Andrzeja Zdrojewskiego zastąpiło nieaktualny już poprzedni wizerunek miejskiego niedźwiedzia.

Płaskorzeźby wykonane w drewnie lipowym i przedstawiające herby poszczególnych gmin powiatu łukowskiego oraz sam herb Powiatu, pojawiły się w sali konferencyjnej przy ul. Piłsudskiego w Łukowie na jesieni 2016 roku. Wykonali je wówczas Andrzej Zdrojewski przy wsparciu Andrzeja Sośnierza. Wtedy też zawieszony został ówczesny herb miasta.

Gdy Rada Miasta dwa lata później zmieniła zmieniła wizerunek miejskiego misia, konieczne stało się zaktualizowanie jego wizerunku na ścianie sali konferencyjnej, gdzie debatują radni miejscy i powiatowi. Uwagę na to zwrócił wówczas radny Przemysław Suchodolski.

- Ten miejski (herb - przyp. red.) jest niezgodny z symbolami miasta, który niedawno przyjęliśmy. Proszę to zmienić - mówił w grudniu wiceprzewodniczący Rady.

Do wniosku radnego pozytywnie odniosły się władze miasta, które poprosiły Andrzeja Zdrojewskiego o wykonanie nowej wersji łukowskiego misia. Ten przez kilka dni powstawał w pracowni łukowskiego społecznika i zawisnął już w sali konferencyjnej.






Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE