Reklama

Nowy komendant o planach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Nowy komendant o planach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Insp. Ryszard Szklarz pełni obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie od 1 maja. Wcześniej pracował w Lublinie, Opolu Lubelskim oraz Świdniku. Postanowiliśmy zapytać o to jakie ma plany.

Zmiana na stanowisku komendanta nastąpiła 1 maja. Rozmawialiśmy z insp. Ryszardem Szklarzem, by dowiedzieć się czy planuje dokonać zmian kadrowych, co myśli o miejskim monitoringu czy chociażby pomyśle wprowadzenia patroli rowerowych i odtworzeniu komisariatów.

Pierwszym poruszonym tematem była potrzeba dokonania remontu budynku, w którym znajduje się łukowska komenda.

Kapitalny remont zaplanowany jest na 2017 rok. Komenda policji to nie tylko miejsce pracy policjantów, ale także miejsce, w którym przyjmowani są mieszkańcy. Chciałbym, żeby przyjmowani byli w dobrych warunkach.

Za wcześnie jest mówić o zmianach kadrowych. Jak wyjaśniał łukowski komendant:

Nie robi się zmiany dla zmiany, ale po to, by struktury lepiej funkcjonowały. Przyglądam się i na chwilę obecną nie mam takich planów. Mój poprzednik zostawił mi policjantów z potencjałem – dodał.

Ważnym tematem, poruszanym niejednokrotnie podczas obrad Rady Miasta jest sprawa miejskiego monitoringu. Ten, który służył przez lata przestał działać.

Monitoring działa odstraszająco na potencjalnych przestępców, ale jest też dobrym materiałem dowodowym. Monitoring to świetne narzędzie dla policji. Jestem po wstępnej rozmowie z burmistrzem. Centrum monitoringu, zgodnie z planem, ma się znajdować w komendzie. Inwestorem jest miasto – powiedział insp. R. Szklarz.

By mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie, potrzebny jest nie tylko monitoring, ale także patrole, które będą widoczne. Zapytaliśmy więc, czy możemy się spodziewać większej ilości patroli pieszych na naszych ulicach.

Wydałem naczelnikowi prewencji dyspozycje, by tych służb było więcej. Chciałoby się, żeby było ich więcej, ale trzeba wziąć pod uwagę obsługę zdarzeń, interwencji. Widoczność patrolu powoduje, że poczucie bezpieczeństwa wzrasta. Jest 12 wakatów, które zostaną uzupełnione. Mamy 8 policjantów, którzy są na szkoleniu podstawowym i oni zasilą szeregi służb – wyjaśnił komendant.

Pytania, które padły podczas wczorajszego spotkania lokalnych mediów z pełniącym obowiązki komendanta insp. Ryszardem Szklarzem dotyczyły także ewentualnego odtworzenia komisariatów, które niegdyś na terenie powiatu łukowskiego funkcjonowały, ale zostały zamknięte. Zapytaliśmy więc czy nowy komendant widzi potrzebę ich przywrócenia.

Od początku roku przeprowadzane były konsultacje, m.in. w Stoczku Łukowskim, Adamowie. Nie było wniosków o odtworzenie posterunku policji. Dziś trudno mi powiedzieć czy te komisariaty powstaną.

Kilka razy podczas obrad Rady Miasta pojawiał się pomysł wprowadzenia na terenie naszego miasta patroli rowerowych. Poprosiliśmy insp. R. Szklarza o ustosunkowanie się do tego pomysłu.

Policjanci na rowerach sprawdzają się w rejonach, gdzie utrudniony jest dojazd samochodem. Dobrze sprawdzały się np. w rejonie Zalewu Zemborzyckiego. Biorąc pod uwagę ilość ścieżek rowerowych miało to sens, szczególnie w sezonie. Czy pomysł sprawdzi się w Łukowie? Już wiem, że Łuków nie posiada tak dużych terenów, gdzie dostęp jest ograniczony.

Prywatnie insp. Ryszard Szklarz lubi jeździć rowerem i biegać. Na chwilę obecną wciąż dojeżdża, ale, jak sam powiedział powoli staje się mieszkańcem naszego miasta. Gdy dojdzie do meczu Avia Świdnik i Orlęta Łuków, będzie kibicował Orlętom.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE