Reklama

Reklama

Nowy komendant hufca i odznaczenia dla zasłużonych

Opublikowano: pon, 11 wrz 2017 07:42
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Nowy komendant hufca i odznaczenia dla zasłużonych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę odbył się Zjazd Hufca ZHP. Spotkanie było okazją do wybrania nowego komendanta, a także do wręczenia najważniejszych odznaczeń ZHP i podziękowań.

Reklama

9 września w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Łukowie spotkali się przedstawiciele harcerzy działających na terenie powiatu łukowskiego, radzyńskiego, bialskiego, a także w mieście Biała Podlaska. Reprezentanci blisko 300 harcerzy ocenili dotychczasową działalność władz hufca i udzielili im absolutorium.

Sobotnie spotkanie to także moment złożenia przez komendanta hm. Tomasza Sycha rezygnacji. Decyzja ta związana była z dodatkowymi obowiązkami - komendanta Chorągwi Lubelskiej ZHP. Nowym komendantem Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej został dotychczasowy zastępca, na co dzień nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, hm. Michał Mojski. Jego zastępczyni i jednocześnie skarbniczka to phm. Magdalena Czerska-Sadło. W skład komendy ponadto weszli: phm. Anna Maksymowicz, phm. Anna Zabielska, phm. Marta Pomorska, hm. Tomasz Sych, pwd. Nina Dudzińska-Chruściel. Uzupełniono również skład komisji rewizyjnej o osobę phm. Agnieszki Żuk.

Zjazd był też okazją do podziękowań i wręczenia odznaczeń. Decyzją Przewodniczącego ZHP hm. Dariusza Supła najważniejsze odznaczenie ZHP - Złoty Krzyż za Zasługi dla ZHP otrzymał wieloletni komendant Hufca ZHP Łuków, hm. Zdzisław Dudziński. Srebrny Krzyż za Zasługi dla ZHP trafił do hm. Michała Mojskiego, a Brązowe Krzyże do: phm. Ewy Czyżewskiej, phm. Anny Maksymowicz, phm. Marty Pomorskiej.

Ponadto Naczelniczka ZHP hm. Małgorzata Sinica wyróżniła Złotą Honorową Odznaką Przyjaciół Harcerstwa Grzegorza Rzymowskiego – dyrektora I LO w Łukowie. Srebrną Honorową Odznaką Przyjaciół Harcerstwa otrzymał Urząd Miasta w Łukowie, Starostwo Powiatowe w Łukowie, Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej oraz Szkoła Podstawowa w Woli Okrzejskiej. Zobowiązanie Instruktorskie podczas zjazdu złożyły trzy druhny: pwd. Nina Dudzińska-Chruściel, pwd. Agnieszka Romańczyk, pwd. Sylwia Staniszewska.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.