Reklama

Nowy "funkcjonariusz" policji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie

Nowy "funkcjonariusz" policji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niebawem szeregi łukowskiej policji zasili roczny owczarek belgijski. Czworonóg rozpoczął właśnie szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Helios - bo takie imię nosi owczarek - to kolejny pies zakupiony ze środków przekazanych przez lokalny samorząd.

Wkrótce na ulicach miasta pojawi się nowy policyjny pies. Helios to roczny owczarek belgijski, który został zakupiony ze środków przekazanych przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Łukowie. Czworonóg wraz ze swoim przewodnikiem asp. szt. Grzegorzem Patyńskim rozpoczęli specjalistyczny kurs w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Szkolenie prowadzone będzie w taki sposób, aby owczarek wykonywał swoją pracę bez kagańca.

- Owczarki belgijskie to rasa dość trudna przez swoją silną potrzebę ruchu, ale są to psy bystre, inteligentne i bardzo czujne, skore do współpracy. Uczą się za to bardzo szybko w trakcie interesującej zabawy prowadzonej przez konsekwentnego i cierpliwego właściciela - mówi przewodnik Heliosa, asp. szt. Grzegorz Patyński.

Podczas kilkumiesięcznego szkolenia pies służbowy będzie przygotowywany do pracy przy wyszukiwaniu śladów ludzkich, zabezpieczaniu imprez masowych, a także zatrzymywaniu osób. To długie i profesjonalne szkolenie. Owczarek będzie musiał nauczyć się przeszukiwania pomieszczeń czy lasów, by odnaleźć zaginione osoby, czy też przestępców.

- By stworzyć zgrany duet i nawiązać dobre więzi przewodnik ze swoim czworonożnym przyjacielem będą uczyli się także współpracy i wzajemnego zaufania. Wspólne szkolenie jest niezbędne do dalszej współpracy i bezwzględnego posłuszeństwa, a zdobyte umiejętności będą wykorzystane na rzecz poprawy bezpieczeństwa - mówi rzecznik policji w Łukowie, asp. sztab. Marcin Józwik.

Wkrótce Helios wspólnie ze swoim przewodnikiem będzie patrolował ulice miasta i pilnował porządku podczas imprez, będzie także angażowany do działań związanych ze zdarzeniami kryminalnymi. Zapewne owczarek będzie też jedną z atrakcji podczas spotkań w szkołach i przedszkolach.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE