Reklama

Nowoczesne warsztaty w „Alejach”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZS nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie

Nowoczesne warsztaty w „Alejach” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobiegła końca budowa szkolnego skrzydła w Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie. Placówka zyskała nowoczesne warsztaty, z których już wkrótce będzie korzystać ucząca się w "Alejach" młodzież.

Przy szkole powstał kompleks budynków o powierzchni użytkowej ponad 2700 metrów kwadratowych połączony z istniejącym głównym budynkiem dydaktycznym. Budynki warsztatowe przeszły gruntowny remont i modernizację. Prace budowlane wykonywane przez Firmę Handlowo-Usługową Jerzy Gajownik z Krzywdy trwały rok, a projekt budowlany przygotował Marek Janiszek.

W nowych budynkach warsztatowych powstało 13 nowych pracowni, w których już wkrótce praktyczne umiejętności będą nabywać uczniowie szkoły. ZS nr 1 w Łukowie wzbogacił się m.in. o pracownię budowy i eksploatacji pojazdów samochodowych z linią diagnostyczną, pracownię mechatroniki samochodowej, elektrotechniki i elektroniki samochodowej (dla technika pojazdów samochodowych i kierowcy mechanika w szkole branżowej I stopnia) czy pracownię programowania obrabiarek sterowanych numerycznie (dla technika mechanika o takim właśnie profilu).

W nowym skrzydle powstały też pracownia języka obcego w kształceniu zawodowym (dla wszystkich kierunków), pracownia techniki biurowej i ekonomii (dla technikum handlowego i technikum ekonomicznego) a także pracownia spawania, pracownia elektrotechniki i elektroniki, montażu i eksploatacji instalacji elektrycznych, pracownia obróbki mechanicznej oraz inne pracownie niezbędne w kształceniu zawodowym.  Szkoła wraz z wydziałem inwestycji Starostwa Powiatowego przygotowuje się teraz do przetargów na zakup nowoczesnego sprzętu, który będzie wyposażeniem w nowo powstałych pomieszczeniach.

Dyrekcja „Alej” planuje, że nauka w nowym skrzydle i na nowoczesnym sprzęcie rozpocznie się 1 września, a więc z początkiem nowego roku szkolnego. Niemniej już teraz Zespół Szkół nr 1 zaprasza absolwentów gimnazjów i absolwentów szkół podstawowych do podjęcia nauki w technikum. Do dyspozycji chętnych będą kierunki technik elektryk, technik pojazdów samochodowych, technik mechanik (mechanik-monter maszyn i urządzeń oraz operator obrabiarek skrawających), technik informatyk, technik ekonomista i technik handlowiec. Uczniowie będą mogli też podjąć naukę w szkole branżowej I stopnia (kierowca mechanik, elektromechanik, oddział wielozawodowy).

Inwestycja zrealizowana w łukowskich „Alejach” realizowana była w ramach projektu „Modernizacja infrastruktury kształcenia zawodowego w Powiecie Łukowskim - Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie” (Działanie 13.6 Infrastruktura kształcenia zawodowego i ustawicznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020). Jej wartość opiewa na kwotę prawie 9 mln złotych, z czego 3 mln zł stanowiły środki zewnętrzne. Resztę dołożył organ prowadzący szkołę - Starostwo Powiatowe w Łukowie.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE