Reklama

Nowi policjanci zasilą łukowską komendę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja

Nowi policjanci zasilą łukowską komendę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj 49 młodych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie. W naszym powiecie będzie pracowało dwóch z nich. Jednak najpierw pojadą do szkoły.

Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji odbył się uroczysty apel, podczas którego 49 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie. W szeregach służb mundurowych powitał ich Komendant Wojewódzki Policji insp. Paweł Dobrodziej. Podczas uroczystości nowi policjanci otrzymali legitymacje służbowe i odznaki.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w Policji musieli najpierw przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego. Teraz, zanim trafią do Komendy Powiatowej w Łukowie i Komisariatu w Adamowie, wyjadą na kurs podstawowy. W szkole Policji będą zdobywać wiedzę m. in. z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania. Poznają psychologiczne aspekty pracy policjanta oraz etyki zawodowej.  

Młodzi policjanci, którzy wczoraj złożyli ślubowanie zasilą szeregi komend w: Lublinie, Białej Podlaskiej, Zamościu, Chełmie, Hrubieszowie, Krasnymstawie, Kraśniku, Lubartowie, Łukowie, Opolu Lubelskim, Puławach, Świdniku i KWP w Lublinie. Podczas uroczystości policjantom zostały także przekazane nowe pojazdy. Tym razem żaden nie trafi do naszego powiatu.    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE