Reklama

Nowi dawcy szpiku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zespół Szkół nr 3 w Łukowie

Nowi dawcy szpiku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aż 69 osób zarejestrowało się jako potencjalny dawca szpiku kostnego i komórek macierzystych we wspólnej inicjatywie fundacji DKMS Polska i Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie. Akcję "Komórkomania" zorganizowano w zeszły czwartek 11 października.

Społeczność Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie cyklicznie organizuje Dzień Dawcy Szpiku kostnego i komórek macierzystych, pod patronatem fundacji DKMS z Warszawy i Lubelskiego Kuratora Oświaty. Ostatnie tego typu wydarzenie zorganizowane 11 października miało zachęcić dorosłe osoby do rejestracji.

- Rezultaty akcji przewyższyły oczekiwania organizatorów. Łącznie do banku dawców zarejestrowało się 69 osób. Przeważająca większość to pełnoletni uczniowie naszej szkoły, ale rejestrowali się również pracownicy, osoby z różnych instytucji oraz młodzież z innych szkół ponadgimnazjalnych - mówią uczniowie i nauczyciele łukowskiego „Reymonta”.

Za organizację „Komórkomanii” odpowiadało szkolne koło PCK, którego członkowie przeprowadzali szkolenia wśród młodzieży i rodziców, rozwieszali plakaty, rozdawali ulotki i odtwarzali prezentację na ten temat. Akcja informacyjna kierowana była nie tylko do społeczności szkolnej, ale i do wszystkich mieszkańców Łukowa.

Opiekunkami szkolnego koła PCK są Katarzyna Zarzycka-Dmitruk i Joanna Gawłowicz.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE