Reklama

Nowe technologie w walce z wykroczeniami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KMZB

Nowe technologie w walce z wykroczeniami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wysoką grzywną zostanie ukarany 64-latek z Łukowa, który spożywał alkohol w miejscu publicznym. Mężczyzna zaśmiecał też trawnik i odmówił policjantom wylegitymowania się. Mundurowi wykonywali interwencję na podstawie informacji z internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wczoraj policjanci patrolujący okolice bloku mieszkalnego na ul. Stodolnej, zauważyli mężczyznę który pił piwo z butelki. Mężczyzna po zwróceniu uwagi, że picie alkoholu w miejscu publicznym jest zabronione, na znak protestu wyrzucił butelkę po piwie i niedopałek papierosa na pobliski trawnik. Nie chciał również podać swoich personaliów, argumentując że nie musi przedstawiać się policjantom. Funkcjonariusze poinformowali mieszkańca, że czyny te – zaśmiecanie oraz niepodawanie danych personalnych policjantom - również są naruszeniem przepisów prawa i nałożyli grzywnę na 64-latka.

Zdarzenie miało miejsce, gdy mundurowi weryfikowali zgłoszenie dokonane za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Właśnie ten obszar został wskazany na aplikacji przez mieszkańca naszego powiatu, gdzie spożywany jest alkohol.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to funkcjonujące od ubiegłego roku innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą tej aplikacji można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w swojej okolicy. Te następnie są sprawdzane przez funkcjonariuszy. Funkcjonowanie KMZB można sprawdzić pod adresem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE