Reklama

"Nowe Technologie – Czyste Powietrze”

Opublikowano:
Autor:

"Nowe Technologie – Czyste Powietrze” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O sposobach walki ze smogiem i poprawienia efektywności energetycznej gospodarstw domowych mogli dziś dowiedzieć się mieszkańcy Łukowa i okolic podczas konferencji "Nowe Technologie - Czyste Powietrze".

Sposoby walki ze smogiem i poprawienie efektywności energetycznej gospodarstw domowych – to temat poniedziałkowej konferencji „Nowe Technologie – Czyste Powietrze”, która odbyła się w Łukowie. 


Na spotkanie przybyli mieszkańcy powiatu łukowskiego, lokalni samorządowcy i parlamentarzyści. Konferencje otworzył starosta powiatu łukowskiego Dariusz Szustek. Wśród uczestników nie zabrakło parlamentarzystów, posła na Sejm RP Sławomira Skwarka, Krzysztofa Głuchowskiego i Senatora Stanisława Gogacza. Spotkanie było okazją do wysłuchania ekspertów zakresie problematyki walki ze smogiem. 

Ekspert Marcin Błachnio przedstawił najnowsze trendy technologiczne, które pozwalają na redukcję zanieczyszczeń i zwiększenie efektywności energetycznej, z kolei ekspertka, Katarzyna Dec-Kisiel przedstawiła źródła finansowania inwestycji proekologicznych, z których możliwe jest uzyskanie dofinansowania. Rządowy program „Czyste Powietrze” ogłoszony w maju 2018 roku ma na celu walkę z zanieczyszczeniem środowiska, powstającego w skutek tzw. niskiej emisji, czyli takiej, która jest emitowana przez gospodarstwa domowe. 


W ramach programu możliwe jest otrzymanie dofinansowania na zakup nowych źródeł ciepła spełniających wymagania programu, ocieplenie budynków mieszkalnych wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, a także wymianę kotła grzewczego, czy instalację odnawialnych źródeł energii. Na realizację programu rząd zamierza przeznaczyć 103 mld złotych do końca 2029 roku. Środki na inwestycje są przyznawane osobom fizycznym w formie dotacji lub pożyczki.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE