Reklama

Nowe firmy w gminnej podstrefie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska (archiwum)

Nowe firmy w gminnej podstrefie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Systematycznie informujemy Państwa o działkach zakupionych przez przedsiębiorców, którzy swoje firmy chcą stworzyć w Podstrefie Ekonomicznej w Łazach. Etap procedury zmierzającej do wydania zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej przeszły kolejne firmy.

20 października odbyło się drugie posiedzenie komisji, której celem jest wydanie pozwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej. Przedmiotem rozmów były plany firmy MKL oraz Polskiej Spiżarni Wyrobów Mięsnych. Obie inwestycje otrzymały pozytywną opinię. To otwiera im drogę do podpisania aktu notarialnego, co zgodnie z zapowiedziami wójta gminy Łuków ma nastąpić w tym miesiącu. Później przyjdzie już czas na realizację zamierzeń.

MKL to firma zajmująca się konstrukcjami stalowymi. Swoją firmę w Łazach chce zbudować do 2022 roku. Natomiast Polska Spiżarnia Wyrobów Mięsnych powstanie na przestrzeni dwóch najbliższych lat.

W listopadzie zostanie podpisany akt notarialny, z którym firma Mar - Bud zostanie właścicielem jednej z działek w gminnej podstrefie. Natomiast na pozytywne rozpatrzenie czeka wniosek kolejnego przedsiębiorcy – producenta opakowań. Firma ta chce zakupić 2 ha działkę.

Myślę, że procedura pozwolenia na działalność oraz zbycia działki będzie się toczyła w 2017 roku. Pozostaną nam niecałe 2 ha do zbycia. Już dwie firmy o nie pytają – powiedział nam wójt Mariusz Osiak.

Na terenie Podstrefy Ekonomicznej w Łazach już funkcjonują firmy, inne są w trakcie budowy. Wkrótce dołączą do nich kolejne.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE