Reklama

Nowa Rada Miasta. Kto będzie reprezentował mieszkańców?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Nowa Rada Miasta. Kto będzie reprezentował mieszkańców? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 3 kobiety i 18 mężczyzn będzie liczyć nowa Rada Miasta Łuków. Tak zdecydowali mieszkańcy Łukowa w wyborach samorządowych 21 października

10 radnych PiS, po czterech z komitetu Razem Ponad Podziałami i Przymierza dla Ziemi Łukowskiej oraz trójka radnych Alternatywy dla Łukowa zasiądzie w nowej Radzie Miasta. Tak wynika z wyborów przeprowadzonych 21 października w Łukowie.

W nowej Radzie Prawo i Sprawiedliwość reprezentować będą Dariusz Szustek, Andrzej Skwarek, Zygmunt Celiński, Urszula Wiesława Chruściel, Artur Gałach, Jarosław Okliński, Robert Dołęga, Krzysztof Jodełko, Ewa Rybicka-Sicińska i Przemysław Suchodolski. Radnymi z ramienia komitetu Razem Ponad Podziałami będą natomiast Mariusz Chudek, Grzegorz Gomoła, Henryk Lipiec i Mateusz Popławski. Przymierze dla Ziemi Łukowskiej wprowadziło do Rady 4 reprezentantów. Są to Maciej Nurzyński, Przemysław Wereszczyński, Ryszard Smolarz i Krzysztof Okliński. Stan posiadania zwiększyła też Alternatywa dla Łukowa, która do rady miasta wprowadziła trzy osoby: Marię Pszczółkowską, Piotra Płudowskiego i Arkadiusza Pogonowskiego.

Skład Rady może się jeszcze zmienić po II turze wyborów na burmistrza, którą zaplanowano na 4 listopada. W wyborczej dogrywce rywalizować będą między sobą Dariusz Szustek (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Piotr Płudowski (Alternatywa dla Łukowa), którzy w przypadku wygranej „zwolnią” mandat w Radzie Miasta, umożliwiając zasiadanie w niej kolejnej osobie z listy. W przypadku wygranej obecnego włodarza, w radzie zastąpi go Leonard Baranowski. Gdy wygra Piotr Płudowski, jego miejsce zajmie najprawdopodobniej Łukasz Bober.

W nowej Radzie zasiadać będzie 5 osób, które jeszcze do niedawna mogły uczestniczyć w obradach jedynie w charakterze widza. Do zasiadania za stołem wraca Grzegorz Gomoła, radny miejski w latach 2010-2014. Nowicjuszami w Radzie będą natomiast Urszula Chruściel, Maciej Nurzyński i Arkadiusz Pogonowski. Do grona tego można zaliczyć również Henryka Lipca, wieloletniego samorządowca, ale związanego dotychczas jedynie z Radą Powiatu.

Nowa rada będzie zdominowana przez mężczyzn, których będzie aż 18-tu na 21 osób. W gronie tym zabraknie w m.in. Marcina Wysokińskiego, który zrezygnował z kandydowania, a także Agnieszki Pawlik, wspomnianego wyżej Leonarda Baranowskiego, a także Henryka Soćko, Andrzeja Tomasiaka (PiS) i Marka Czerneckiego (Przymierze), którzy nie uzyskali satysfakcjonujących wyników w wyborach.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE