Reklama

Nocne pożary i kolizje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Nocne pożary i kolizje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pożar w tartaku, zniszczony słup energetyczny w Wólce Świątkowej i paląca się kotłownia to część zdarzeń, w których w zeszłym tygodniu interweniowała straż pożarna.

Lądowanie śmigłowca

Jeden zastęp OSP Krzywda zabezpieczał lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w tej miejscowości. Strażacy przekazywali pilotowi niezbędne informacje i pilnowali, aby w strefie lądowania nie pojawił się nikt niepożądany. Wezwanie do tej akcji odnotowano we wtorek 22 stycznia o godz. 15.44.

Pomagali policjantom

Kolejną wtorkową interwencją była pomoc na w otwarciu mieszkania na ul. Stasia i Nel w Łukowie. Na prośbę policji w powyższe miejsce udał się jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej. Dyżurny straży powyższą informację otrzymał o godz. 16.00. Podobne wezwanie straż otrzymała w czwartek 24 stycznia w Nowej Wróblinie w gm. Stanin. Mieszkanie na prośbę policji i pogotowia otwierali około godz. 14:30 strażacy PSP z Łukowa.

Nocne pożary sadzy

Wtorek (22.01) zakończył się wyjazdem jednej jednostki OSP w Adamowie do pożaru sadzy w kominie. Na ul. Dąbrowskiego w tej miejscowości sadza zapaliła się w jednym z budynków mieszkalnych. Strażacy po dotarciu na miejsce, zamknęli dopływ powietrza do instalacji kominowej i pieca, wygasili palenisko i przewietrzyli pomieszczenia. Domownicy zostali poinformowani o konieczności wykonania przeglądu przez kominiarza. Wezwanie odnotowano o godz. 23.17.

Do podobnego pożaru doszło też w nocy z soboty na niedzielę, 26-27 stycznia w Ławkach (gm. Łuków). W tym przypadku interweniował jeden zastęp PSP z Łukowa, który wykonał czynności takie jak powyżej. Zawodowi strażacy, którzy mają na wyposażeniu kamerę termowizyjną, sprawdzili przy okazji, czy w kominie nie zostały tlące się fragmenty sadzy. Interwencję odnotowano około godz. 1:20 w nocy.

Podpalenie?

Prawdopodobnie podpalenie było przyczyną pożaru 800 bel słomy, które spaliły się w środową noc 23 stycznia w Malcanowie (gm. Łuków). Straty liczone będą w tysiącach złotych. Więcej o tym zdarzeniu piszemy w artykule: Słoma poszła z dymem.

Kolizja trzech aut

Samochody marki Nissan, Citroen i Peugeot uczestniczyły w kolizji drogowej, do której doszło w środę 23 stycznia na ul. Siedleckiej w Łukowie. W zdarzeniu tym poszkodowane zostały 2 osoby. Więcej o zdarzeniu informowaliśmy w artykule: Zderzenie na Siedleckiej.

Pożar w tartaku...

4 jednostki straży pożarnej wezwane zostały do pożaru funkcjonującego na ul. Warszawskiej w Łukowie tartaku. Ogień pojawił się w tym miejscu około godz. 20:40 w czwartek (24.01). Gdy straż (2 jednostki PSP z Łukowa oraz zastępy OSP z Gręzówki i Dąbia) pojawiła się na miejscu, ugasiła płomienie i przystąpiła do rozbiórki dachu. Spaleniu uległo około 10 metrów kwadratowych więźby dachowej i blaszana podbitka. Prawdopodobną przyczyną pożaru była wada urządzeń grzewczych.

...i na cmentarzu

Jeden zastęp OSP w Staninie został wezwany do ugaszenia pożaru kontenera na śmieci w sobotę 26 stycznia. Do zdarzenia doszło około godz. 9:40 na terenie cmentarza parafialnego w tej miejscowości. Prawdopodobna przyczyna pożaru to zaprószenie ognia.

Pożar w kotłowni

Dwa zastępy PSP gasiły pożar kotłowni, do którego doszło w niedzielę (27.01) około godz. 11:00 na jednej z posesji na ul. Zimna Woda. W pomieszczeniu gospodarczym doszło najprawdopodobniej do zaprószenia ognia a następnie zadymienia pomieszczenia. Gdy straż dotarła na miejsce, okazało się, że mieszkańcy zdążyli przygasić już płomienie. Strażacy postanowili więc w aparatach tlenowych wynieść na zewnątrz tlące się materiały palne. Następnie oddymili i przewietrzyli cały budynek.

Ścięła słup energetyczny

Jedna osoba została poszkodowana w zdarzeniu drogowym do którego doszło w niedzielę 27 stycznia w Wólce Świątkowic (gm. Łuków). Na kwadrans przed godz. 14:00 podróżująca samochodem marki osobowym kobieta uderzyła czołowo w przydrożny słup energetyczny. Na miejscu pojawiły się 2 zastępy PSP z Łukowa, które odłączyły akumulator w pojeździe i zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Do zdarzenia wezwane zostało też pogotowie energetyczne. Kobieta w momencie przyjazdu strażaków była już opatrywana przez ratowników medycznych. Zabrana została do szpitala.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE