Reklama

Nieprawdopodobne! Dwóch zwycięzców w plebiscycie!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Nieprawdopodobne! Dwóch zwycięzców w plebiscycie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Piotr Płudowski i Dariusz Szustek zdobyli tytuł "Człowiek Roku 2017 Ziemi Łukowskiej". To pierwszy przypadek w historii plebiscytu, gdy na najwyższym stopniu podium stają dwie osoby. Walka o końcowy sukces trwała do samego końca!

1292 głosy uzyskali w plebiscycie Wspólnoty Łukowskiej i Łuków24.pl Dariusz Szustek i Piotr Płudowski. W pięcioletniej historii organizowanego przez gazetę konkursu po raz pierwszy pojawił się remis. 

W minioną środę, 28 lutego zakończyło się głosowanie na Człowieka Roku Ziemi Łukowskiej 2017. Walka okazała się niezwykle zacięta i trwała do samego końca. Przez ostatnie dni naszą redakcję odwiedzało więcej czytelników niż zwykle, którzy dostarczali kupony z głosami na swoich faworytów. Głosy przychodziły także pocztą oraz drogą SMS-ową. Nasz system informatyczny zanotował 4949 wiadomości przysłanych za pomocą telefonów komórkowych, a dziennikarze przeliczyli 749 głosów ze Wspólnoty Łukowskiej.

Tydzień przed rozstrzygnięciem plebiscytu wiele wskazywało, że statuetka Człowieka Roku powędruje do Janusza Niedziółki, nauczyciela przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym. Niedziółka praktycznie co tydzień widniał w czołówce plebiscytu i sukcesywnie powiększał przewagę nad konkurentami. W czołówce była też inna reprezentantka gminy Krzywda - Beata Skwarek. Jednak ostatnie godziny zmieniły zabawę niemal o 180 stopni.

27 lutego do redakcji zaczęły wpływać kupony z głosami na Piotra Płudowskiego, jak się później okazało jednego z dwóch zwycięzców plebiscytu. Drugi wygrany - Dariusz Szustek - w ciągu dwóch dni zyskał aż 1000 SMS-ów. To pozwoliło plasującemu się pierwotnie w dalszej części plebiscytu burmistrzowi awansować na pierwsze miejsce na podium wspólnie z miejskim radnym. 

Ostatni SMS przyszedł 28 lutego o godz. 23:58. O północy natomiast zamknięto system informatyczny. Po zsumowaniu wszystkich głosów - elektronicznych i oddanych za pośrednictwem kuponów - okazało się że zwycięzców jest dwóch: burmistrza Łukowa Dariusz Szustek i Piotr Płudowski radny, nauczyciel, przedsiębiorca.

Wspomniany Janusz Niedziółka plebiscyt ukończył na drugim miejscu z 1146 głosami na koncie. Beata Skwarek uplasowała się na trzecim miejscu z 886 głosami. Na dalszych pozycjach uplasowali się: Katarzyna Sujka (329 głosów), Agnieszka Bryła (260 głosów), Iwona Adamska (179 głosów), Rafał Zdunek (162 głosy), Anna Tymińska (138 głosów) oraz Ewa Urbanek (29 głosów).

Redakcja portalu Łuków24.pl oraz tygodnika Wspólnota Łukowska pragnie pogratulować zwycięzcom i wszystkim nominowanym sukcesu. Już sama nominacja oznacza, że osoby te są dostrzegane i cenione w lokalnych środowiskach. Już wkrótce opublikujemy wywiady ze zwycięzcami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE