Reklama

Niepodległa u Sienkiewicza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Niepodległa u Sienkiewicza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kameralny, aczkolwiek doniosły charakter miały w tym roku obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Dzień po 11 listopada zorganizowano tam \"Wieczór z Niepodległą\".

W niedzielę 12 listopada Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej było miejscem eksponowania patriotyzmu, radości ale i zadumy nad niełatwą historią kraju. Tego dnia w placówce zorganizowany został „Wieczór z Niepodległością”, w którym uczestniczył m.in. członek grupy rekonstrukcji historycznej Radosław Skowron. Gość opowiadał o czynach zbrojnych w czasie I Wojny Światowej, równolegle prowadzono warsztaty dla dzieci. Najmłodsi odpowiadały czym jest niepodległość, deklamowały przywiązanie do barw i symboli narodowych, recytowały wiersz „Polak Mały”.

Atmosferę polskiego dworu - ostoi polskości zbudował również chór dziecięcy z Korytnicy prowadzony przez Magdalenę Kożuch. Obecni w muzeum przy akompaniamencie fortepianu należącego niegdyś do matki Henryka Sienkiewicza odśpiewywali pieśni legionistów, którzy przed laty w pierwszym szeregu szli na bój o wolną, niepodległą, Polskę.

Jak dodaje dyrektor i pracownicy Muzeum w Woli Okrzejskiej, był to jeden z wielu wieczorów, które niegdyś w „Sienkiewiczówce” spędzała rodzina małego Henryka, skupiając się w półmroku listopada przy fortepianie, w zadumie nad losami Ojczyzny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE