Reklama

Niepasująca skarpetka jak dodatkowy chromosom

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 4 w Łukowie

Niepasująca skarpetka jak dodatkowy chromosom - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzień wiosny to nie tylko czas wagarów czy topienia kukły. W Szkole Podstawowej nr 4 w Łukowie dzieci dołączyły do akcji kolorowych skarpetek.

21 marca to obchodzony na różne sposoby dzień wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Właśnie to święto stało się okazją do propagowania tolerancji wobec osób niepełnosprawnych. Nauczyciele wspierający zaproponowali uczniom różne formy wzbogacania wiedzy na temat codzienności osób z trisomią.  

Tego dnia każde piętro szkoły zostało udekorowane kolorowymi skarpetkami, które dzieci wykonywały na zajęciach plastycznych. Na rodziców czekała także gazetka, z której mogli dowiedzieć się nieco więcej na temat dodatkowego chromosomu. Dzieci na powitanie wiosny przyszły ubrane w różne odcienie zieleni, pamiętając jednak o założeniu niepasujących do siebie skarpetek.  

Nikt z nas nie rodzi się z gotowym zestawem empatii, tolerancji i wrażliwości. To musimy rozwinąć w sobie poprzez obserwację, wiedzę i modelowanie zachowań. By najmłodszym uczniom ułatwić zrozumienie trudnych zagadnień, pedagodzy przeczytali im bajkę Aleksandry Chmielewskiej „Tajemnica znikających ciastek”. Jej bohaterem był chłopiec z Zespołem Downa.  

Nieco starsi uczniowie obejrzeli natomiast prezentację o dodatkowym chromosomie i w gronie klasowym zastanawiali się, co mogą zrobić by ich niepełnosprawni rówieśnicy poczuli się w naszej szkole i mieście jeszcze lepiej.    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE