Reklama

Nielegalne papierosy w domu 61-latka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja

Nielegalne papierosy w domu 61-latka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 750 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli w środę łukowscy policjanci. Taką ilość kontrabandy przechowywał w swoim domu 61-letni mieszkaniec gminy Łuków. W przypadku wprowadzenia do obiegu takiej ilości papierosów Skarb Państwa straciłby 12 500 zł. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

W środę w godzinach południowych łukowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, realizując własne ustalenia udali się do jednego z domów w gminie Łuków. Mieli podejrzenia, że w domu 61-latka przechowywane są papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Mężczyzna mówił policjantom, że w jego domu nie ma nielegalnych papierosów. Funkcjonariusze nie wierzyli w jego zapewnienia i w trakcie przeszukania znaleźli blisko 750 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosło 12 500 zł.

Mężczyzna został zatrzymany, a nielegalny towar zabezpieczony. Posiadanie i przechowywanie takiej ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy jest naruszeniem przepisów karno - skarbowych, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny oraz przepadek nielegalnego towaru.

Źródło: KPP w Łukowie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE