Reklama

Nielegalne automaty

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Krajowa Administracja Skarbowa

Nielegalne automaty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Cztery automaty do gier oraz gotówkę zarekwirowali na terenie Łukowa policjanci oraz funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Białej Podlaskiej.

Wspólna akcja Krajowej Administracji Skarbowej i policji doprowadziła do likwidacji kolejnego punktu w Łukowie, w którym organizowany był nielegalny hazard. W poniedziałek 4 czerwca funkcjonariusze Działu Kontroli Rynku z Białej Podlaskiej, wspólnie z funkcjonariuszami łukowskiej policji ujawnili cztery nielegalne automaty do gier oraz gotówkę w wysokości 550 złotych. Urządzenia zatrzymane zostały przez funkcjonariuszy KAS jako dowody w sprawie karnej skarbowej.

Ponadto, w trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze zwrócili uwagę na bardzo nerwowe zachowanie dwóch młodych kobiet przebywających w kontrolowanym lokalu. Okazało się, że posiadają one przy sobie trzy woreczki z białym proszkiem. Badania potwierdziły, że była to amfetamina. Kobiety zostały zatrzymane przez policję celem złożenia wyjaśnień. Narkotyk kobiety przetrzymywały m.in. w paczce po papiperosach.

Zgodnie z przepisami urządzający nielegalnie gry hazardowe powinni liczyć się z karą pieniężną w wysokości do 500 tys. zł. Niezależnie od tego organizatorom nielegalnego hazardu grozi też kara w wysokości 100 tys. zł od każdego „lewego” automatu. Kara pieniężna liczona od każdego automatu dotyczy zarówno urządzającego grę hazardową, jak i właściciela lokalu.

Jak czytamy także na stronie internetowej KAS, oprócz kar administracyjnych osobom odpowiedzialnym za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna skarbowa: kara grzywny do 720 stawek dziennych lub kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie (art. 107 kks).UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE