Reklama

Niedźwiedź widziany w centrum Łukowa

Opublikowano:
Autor:

Niedźwiedź widziany w centrum Łukowa  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Łukowie odbył się kolejny plener rzeźbiarski ,,Ziemia Łukowska w tamtych latach" połączony z warsztatami dla dzieci i młodzieży.

W plenerze wzięli udział znani artyści rzeźbiarze z terenu powiatu łukowskiego. Efektem prac są trzy przestrzenne rzeźby nawiązujące do tematyki historii i kultury Ziemi Łukowskiej. Krzysztof Osak wyrzeźbił niedźwiedzia, którego kiedyś można było spotkać w łukowskiej puszczy, Piotr Czubaszek stworzył postać Żyda, jako przedstawiciela społeczności, która jeszcze przed wojną stanowiła blisko połowę mieszkańców Łukowa, natomiast Małgorzata Goławska podjęła się wykonania postaci XIX-wiecznego chłopa.W dniu pleneru rzeźbiarzy odwiedziły m.in. przedszkolaki z Bajkowego Raju i Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz Przedszkola Miejskiego nr 3, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. 

Zadanie otrzymało wsparcie w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań Powiatu Łukowskiego o charakterze pożytku publicznego w 2019 r. Plener i warsztaty rzeźbiarskie były wydarzeniem kulturalnym, służącym rozwojowi i promocji twórczości ludowej, w tym sztuki rzeźbienia na terenie powiatu łukowskiego.Organizatorami imprezy byli: Muzeum Regionalne w Łukowie, Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków oraz Stowarzyszenie Twórców Ludowych Oddział w Łukowie.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE