Reklama

Niebieski bieg dla autyzmu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Niebieski bieg dla autyzmu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu" to nazwa imprezy uświadamiającej, czym jest schorzenie na które cierpi wiele osób z naszego środowiska. Na symboliczny bieg propagujący wiedzę o autyzmie zaprasza stowarzyszenie "Labirynt" oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie.

Park miejski w Łukowie już za kilkanaście dni zamieni się w miejsce, w którym dominował będzie kolor niebieski. 11 kwietnia zaplanowano tzw. Niebieski Bieg w ramach akcji społecznej „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”. Do wzięcia udziału w wydarzeniu uświadamiającym, czym jest to schorzenie zapraszają Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „Labirynt” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie.

Początek imprezy zaplanowano na godz. 10, zaś sam bieg na godz. 10.30. Organizatorzy proszą, by każdy z uczestników miał na sobie odzież w kolorze niebieskim, będącym symbolem propagowania wiedzy o autyzmie. Kolor ten ma dominować zresztą przez cały kwiecień, kiedy odbywa się najwięcej akcji edukacyjnych oraz imprez zwiększających świadomość społeczeństwa na ten temat. 2 kwietnia jest też obchodzony Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym roku przypada on w Poniedziałek Wielkanocny.

Informacje na temat wydarzenia prowadzi Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „Labirynt”, ul. Piłsudskiego 22, tel. 601 659 000; 692 790 699, e-mail: [email protected]. Zapisy na bieg przyjmowane są natomiast do 5 kwietnia.

 UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE