Reklama

Nie daj się oszukać metodą na wnuczka i policjanta - WIDEO

Opublikowano:
Autor:

Nie daj się oszukać metodą na wnuczka i policjanta - WIDEO - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przestępcy działający metodą \'na wnuczka\' czy \'na policjanta\' wciąż oszukują. Ich ofiarą padają głównie osoby starsze. Nie bądźmy obojętni. Rozmawiajmy z seniorami i ostrzegajmy ich przed oszustami.

W mediach ogólnopolskich słyszymy o kolejnej osobie okradzionej metodą \"na wnuczka\" czy \"na policjanta\". By takie sytuacje się nie powtarzały, powstał materiał filmowy oparty o autentyczne rozmowy przestępców z ofiarami. Film obnaża działania przestępców, którzy wyłudzają pieniądze podszywając się pod członków rodziny czy funkcjonariuszy policji. Pokazuje także schemat działania przestępców, metody, których używają i słabości, które wykorzystują.

Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. Niespodziewane telefony osób podających się za policjantów, od dawna niewidzianych wnuków, siostrzenic czy kuzynów nie muszą zakończyć się naszą finansową porażką, jeżeli będziemy przestrzegać dwóch podstawowych zasad:

  1. Policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji.
  2. Policja nigdy nie poprosi Cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelanie ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu!
Nie dajmy się oszukać! Omawiajmy nietypowe sytuacje, które nas spotykają z innymi członkami rodziny, a wszelkie podejrzane prośby o pożyczenie pieniędzy zgłaszajmy na policję.

Film edukacyjno - prewencyjny powstał w trosce o bezpieczeństwo, głównie osób starszych, w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej \"Bezpieczni seniorzy - wiem i pomagam\". Film został zrealizowany przez Fundację ProPublika we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE