Reklama

Nie dać się złu na co dzień

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Nie dać się złu na co dzień - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Codzienne sytuacje, tak niby błahe i niewinne, a mogą stać się źródłem zła. O tym w prezentowanych scenkach przekonywali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.

Wczoraj w auli I Liceum Ogólnokształcącego młodzież z łukowskich szkół wzięła udział w rekolekcjach psychologicznych „Zło uwodzi w 7 krokach”. Młodzieżowi Liderzy „Kościuszki” wspierani przez pedagogów i psychologów pokazali swoim rówieśnikom jak podstępnie zło wkrada się do naszego życia.  

Nie muszą to być wielkie życiowe błędy, nie musi to być skok życia. Wystarczy, że będziesz obojętny na zło. Najdrobniejsze kroki, niepozorne decyzje mogą mieć wpływ na naszą moralność – takie hasła rozbrzmiewały na scenie. W odgrywanych scenkach licealiści pokazali jak imprezy czy nasze reakcje na nowego członka lokalnej społeczności mogą wpływać na nasz kręgosłup moralny.  

Jak jednak ustrzec się przed złem i czy warto za metodę wychowawczą wybierać nakładanie „klosza”? Na te pytania i wątpliwości odpowiedziała psycholog łukowskiej poradni Izabela Janaszek Talacha w drugiej części spotkania.  

W rekolekcjach chodziło o to, by przyjrzeć się sobie, czy jesteśmy otwarci na innych ludzi, czy nie błądzimy w grupie. Trzeba pamiętać , że etapem rozwojowym młodego człowieka jest kształtowanie tożsamości. Na tym etapie młody człowiek musi się poruszać między granicami, a rodzic te granice musi stanowić. Cudowną strategią jest uczenie się na cudzych błędach, ale nie zawsze się to nam udaje - dodała.  

Warto być moralnym i podejmować moralne decyzje – tak wczorajszą akcję podsumowali uczniowie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE