Reklama

Nie będziemy rodziców przymuszać do zmiany szkoły

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Nie będziemy rodziców przymuszać do zmiany szkoły - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nikt nikogo nie będzie przymuszał do zmiany szkoły. Podczas spotkań z rodzicami dyrektorzy będą rozmawiali i przekonywali. Diametralna zmiana podejścia do rejonizacji?

Jeszcze miesiąc temu burmistrz miasta mówił o braku odstępstw od przyjętego podziału obwodów, o jednorazowym bólu przy przeprowadzaniu reformy, czy też o bezsensowności przemeldowywania, na sprawdzenie czego miasto ma pomysł, którego nie zdradzi. Pojawiały się także zdania typu „zanim sądy rozpatrzą wnioski, dziecko skończy szkołę”. Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta rzeczywistość odmieniła się diametralnie.  

Radny Piotr Płudowski zapytał o to jak miasto chce „rozdzierać” klasy skoro przepisy prawa pozwalają na przeniesienie albo całej klasy w przypadku, gdy w danej szkole znajdują się dwa oddziały tego rocznika, albo przenoszenie pojedynczych uczniów tylko i wyłącznie na wniosek rodziców.  

Nadal uważam, że reforma jest przeprowadzana źle od samej góry, a kontynuacja tego jest tutaj – powiedział na zakończenie swojej wypowiedzi radny Piotr Płudowski.  

Burmistrz miasta Dariusz Szustek na te słowa zareagował ostrym stwierdzeniem, że radny po raz kolejny opowiada bzdury, zwłaszcza w części dotyczącej samorządu.  

Dyrektorzy włożyli mnóstwo pracy w to, by łukowskie dzieci przeszły tę reformę bezboleśnie. Wszystkie działania jakie przeprowadzimy będą zgodne z literą prawa.  

Natomiast na zarzut radnego Płudowskiego jakoby reforma przeprowadzana była w złej atmosferze odpowiedział:  

Tę atmosferę to pan podsyca. Jeśli już nie chce pan pomóc, to niech pan chociaż nie przeszkadza – powiedział burmistrz D. Szustek.  

Emocje ostudził radny Mariusz Chudek, pytając o praktyczną stronę reformy.  

Jak rodzice się dowiedzą, że ich dzieci będą chodziły do innej szkoły? Pan burmistrz dość ostro się wyrażał, mówiąc, że jak się komuś nie podoba, to niech się procesuje – powiedział M. Chudek.  

Teraz cały ciężar rozmów z rodzicami spada na dyrektorów szkół, którzy w pierwszym tygodniu kwietnia zaplanowali spotkania. To właśnie wówczas będą zachęcali do skorzystania z możliwości uczenia się w tej szkole, która jest bliżej.

Z pewnością nie będziemy nikogo przymuszać. Jeżeli jednak w jednej szkole będzie tłok i lekcje będą się odbywały do 18.00, to trudno. Pójdziemy tą drogą. Pozwólmy dyrektorom działać, rozmawiać z rodzicami, pokazywać zalety. Jeżeli rodzic zdecyduje, że jego dziecko zostaje w tej klasie, to będzie miał do tego prawo – podsumował D. Szustek.  

Po dyskusji radni przystąpili do głosowania. 12 radnych było „za”, natomiast trzech było \"przeciw\", czyli Marcin Wysokiński, Mateusz Popławski i Piotr Płudowski.  

O pomysłach na rozwiązanie kwestii rejonizacji pisaliśmy także w tych artykułach:

http://www.lukow24.pl/wiadomosci/informacje/reforma-edukacji-rusza-z-kopyta--radni-uchwalaja-rejonizacje-szkol-w-lukowie,p35607505    

http://www.lukow24.pl/wiadomosci/informacje/ostra-dyskusja-radnych-o-rejonizacji-szkol---wideo,p4587369    

http://www.lukow24.pl/wiadomosci/informacje/by-szkoly-byly-pelne-i-nie-bylo-zmianowosci,p87775403    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE