Reklama

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła w parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie

Opublikowano:
Autor:

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła w parafii Przemienienia Pańskiego w  Łukowie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek 7 lutego do parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie przywieziona została figura św. Michała Archanioła. Uroczystości związane z nawiedzeniem parafii potrwają do niedzieli, 9 lutego.

Figura św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Górze Gargano przybyła do Łukowa w piątek po południu. Rzeźba peregrynuje po Polsce od 2013 r. Wędrówka stanowi okazję do ożywienia kultu Michała Archanioła, pierwszego i najważniejszego spośród aniołów.


Figura Michała Archanioła wykonana została w roku 1507 przez rzeźbiarza Andreo Contucciego zwanego Sansovino. Przedstawia Księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany Szatan. Pomysłodawcą stworzenia figury był kard. Antonio z Monte San Savino. Sanktuarium św. Michała Archanioła powstało na Górze Gargano na pamiątkę objawień archanielskich, jakie miały tam miejsce w końcu V wieku. Jest to jedyna świątynia na świecie nie poświęcona ludzką ręką. Do dziś przybywają tam rokrocznie miliony pielgrzymów. Miejsce to zasłynęło łaskami, które można tam wyprosić.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE