Reklama

Nauczycielski protest song

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZS w Strzyżewie / YouTube

Nauczycielski protest song - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Strajkują uczciwie przedszkola i szkoły. Chcą godnie zarabiać, a nie jak matoły" - to słowa piosenki, którą wykonują nauczyciele Zespołu Szkół w Strzyżewie w gminie Łuków. Nagraniem w serwisie YouTube podzielili się z naszą redakcją Czytelnicy.

Choć w szkołach i przedszkolach rozpoczęła się przerwa świąteczna, w większości tego typu placówek w powiecie łukowskim wciąż trwa protest nauczycieli i pracowników oświaty. W Łukowie po wcześniejszym zawieszeniu akcji protestacyjnej w szkołach średnich, do strajku wracają nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki. Po wystawieniu ocen uczniom klas maturalnych, ponownie chcą walczyć o podwyżkę wynagrodzeń. Tymczasem nauczyciele Zespołu Szkół w Strzyżewie w gminie Łuków nagrali piosenkę.

Utwór „Ćwierkanie o strajku” pojawił się w serwisie YouTube 12 kwietnia, a więc piątego dnia akcji protestacyjnej. Teraz został wysłany do naszej redakcji przez Czytelników.

- Rząd dał wszystkim dzieciom lekcję demokracji. Jak chcesz się dogadać? Większość nie ma racji! - śpiewają nauczyciele.

- Po co nam te studia, dyplomy, szkolenia? Świnia z krową więcej ma do powiedzenia!
- wyrażają swój sprzeciw w piosence.

Inni strajkujący - tym razem ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie - chcą powołać Miejsko-Powiatowy Komitet Strajkowy. Grupa ta miałaby wzajemnie motywować się w walce o swoje postulaty, ponieważ część placówek w okolicy rezygnuje z protestu i zaczyna wracać do normalnych zajęć. Nauczyciele łukowskiej z „Dwójki” chcą zagrzewać i motywować swoje koleżanki i kolegów po fachu. Czy im się to uda?
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE