Reklama

Nauczyciel "Kościuszki" na seminarium w Paryżu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: I LO w Łukowie

Nauczyciel "Kościuszki" na seminarium w Paryżu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Michał Mojski, nauczyciel z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łukowie uczestniczył w seminarium naukowym we Francji. Zdobywał tam wiedzę na temat II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem Holokaustu oraz dziejów kolaboracyjnego rządu Vichy we Francji.

Europa bez granic umożliwia swobodną wymianę doświadczeń z ludźmi z innych krajów, z czego korzystają również nauczyciele. Między 7, a 10 maja w Paryżu zostało zorganizowane spotkanie nauczycieli z Polski i Francji „Edukacja historyczna i obywatelska: Shoah jako punkt wyjścia”. Cykl wykładów i warsztatów zorganizował Instytut Mémorial de la Shoah w Paryżu oraz rządowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Uczestnikiem szkolenia był nauczyciel z I LO w Łukowie Michał Mojski.

- Ocena ludobójstwa z tamtego okresu stała się również podstawą do dyskusji o innych zbrodniach przeciwko ludzkości, dyskryminacji, uprzedzeniach, stereotypach. Umożliwiło to również francuskim edukatorom zrozumienie polskiej perspektywy. Uczestnicy odwiedzili teren dawnego obozu przejściowego w Drancy oraz poznawali nowe, ciekawe metody nauczania historii i wiedzy o społeczeństwie - czytamy w informacji prasowej.

To nie pierwsze zagraniczne szkolenie, w którym brał udział Michał Mojski. Nauczyciel „Kościuszki” w przeszłości podnosił swoje kwalifikacje m.in. w Estonii oraz w Islandii, co przekładał później na realizowane w szkole średniej projekty, nagradzane m.in. przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Jak dodaje dyrekcja I LO w Łukowie, osoby zainteresowane opisywaną tematyką i narzędziami dydaktycznymi, mogą skontaktować się w tej sprawie z nauczycielem „Kościuszki”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE