Reklama

Najpierw ośrodek zdrowia w Jedlance, później kolejne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Najpierw ośrodek zdrowia w Jedlance, później kolejne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ośrodki zdrowia na terenie naszego powiatu wymagają remontów. Dyrekcja łukowskiego szpitala przedstawiła swój plan na prace związane z okolicznymi przychodniami.

Jednym z tematów dotyczących służby zdrowia w naszym powiecie jest dostosowanie budynku szpitala do wymogów jakie stawia przed wszystkimi tego typu placówkami w Polsce Ministerstwo Zdrowia. Wymagania dotyczą także ośrodków zdrowia w okolicach.  

W planach władz szpitala jako pierwszy zostanie wyremontowany ośrodek zdrowia w Jedlance i Wojcieszkowie. W kolejnym roku remontu doczekać się ma przychodnia w Trzebieszowie i Wandowie. Obecny na posiedzeniu Rady Społecznej SP ZOZ burmistrz Stoczka Łukowskiego Ireneusz Szczepanik zapytał o przychodnię w swoim mieście.  

Były deklaracje sprzedaży części mienia. Co się dzieje w tym temacie? Inne placówki będą remontowane. Dlaczego my mamy czekać? Czuję się oszukany – dodał.  

O kolejności zadań i powodach takich a nie innych wyborów opowiedział zastępca dyrektora ds. inwestycji Dariusz Orzeł.  

W ciągu roku chcemy wyremontować przynajmniej jeden ośrodek zdrowia. Wójt wyszedł z inicjatywą, którą my podjęliśmy. Dlatego ośrodek w Jedlance będzie wykonywany jako pierwszy. W Wojcieszkowie jest bardziej skomplikowana sytuacja. Część budynku jest zamieszkała, w części pani stomatolog prowadzi działalność gospodarczą. Trudno będzie więc starać się o jakiekolwiek dofinansowanie. Całość prac będziemy musieli wykonać ze środków własnych. W przypadku Wandowa, gdzie prace chcemy wykonać w przyszłym roku, o wsparcie będziemy prosić wójta i starostę. Budynek w Stoczku Łukowskim jest znacznie większy od pozostałych. Tu sama elewacja i dach wyniosą około 2 mln zł. Podział budynku i sprzedaż części też nie jest prosta, ponieważ my poniesiemy koszty przygotowania do sprzedaży, a kupca nie widać - wyjaśnił.  

W tym roku mają się rozpocząć prace zmierzające do wyremontowania placówki zdrowia w Jedlance. Zgodnie z zapowiedziami zakres prac obejmie nie tylko wnętrze budynku i jego elewację, ale także teren wokół placówki.    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE