Reklama

Najładniejsze okładki książek wybrane

Opublikowano:
Autor:

Najładniejsze okładki książek wybrane  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości GMINA KRZYWDA Czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywdzie nie tylko lubią czytać, ale również mają zdolności plastyczne. Udowodnili to zgłaszając swoje propozycje do konkursu ?Okładka mojej ulubionej książki?, który właśnie został rozstrzygnięty.

Jury oceniło 35 prac, przyznając nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych.

Najbardziej aktywni okazali się uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych, którzy zgłosili 14 propozycji, o trzy więcej niż ich młodsi koledzy z przedszkoli i zerówek. Spośród najmłodszych autorów uwagę jurorów zwróciły prace: Alicji Papiewskiej z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie (1 miejsce), Oliwii Bieleckiej z klasy 0 Zespołu Szkół w Woli Okrzejskiej (2 miejsce) i Wojciecha Celejewskiego z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Okrzei (3 miejsce) oraz Marii Sobczak z klasy 0 Zespołu Szkół w Krzywdzie (wyróżnienie). W kategorii młodych plastyków z klas I - III najciekawszą propozycję złożyła Celina Pietrzak z klasy I b ZS w Krzywdzie, która otrzyma pierwszą nagrodę. Na drugą zasłużyła jej szkolna koleżanka Izabela Sobczak z klasy II, a na trzecią - kolejna uczennica tej szkoły Julia Ciołek z Ib. Członkowie komisji przyznali w tej grupie autorów także wyróżnienie dla drugoklasistki Mai Bieleckiej z ZS w Woli Okrzejskiej.

Laureatami konkursu w grupie uczniów od IV do VIII klasy zostali kolejno - Amelia Bielecka z klasy IV ZS w Woli Okrzejskiej, Oliwia Dadasiewicz z IVa ZS w Krzywdzie i Miłosz Korycki z klasy V ZS w Hucie Dąbrowie. Na liście wyróżnionych znalazły się - Julia Osial z VI b ZS w Hucie Dąbrowie i Magdalena Stanio z klasy IV Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym. W najstarszej kategorii, w której brali udział uczniowie szkół średnich, jurorzy przyznali tylko jedną nagrodę dla Mileny Białach. W związku z sytuacją epidemiczną uroczystego podsumowania plastycznych zmagań nie będzie, natomiast laureaci będą odbierać nagrody indywidualnie po ustaleniu szczegółów z organizatorami.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE