Reklama

Najciekawsze okazy wybrane

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: LGD Razem ku lepszej przyszłośći

Najciekawsze okazy wybrane - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pisaliśmy o apelu wójta gminy Łuków o przynoszenie posiadanych przez mieszkańców amonitów. Pracownicy Muzeum Geologicznego w Warszawie wybrali najpiękniejsze z nich.

Przedstawiciele gminy Łuków oraz Lokalnej Grupy Działania „Razem ku lepszej przyszłości” spotkali się w Warszawie z kierownictwem Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego-Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie. Podczas tego spotkania został opracowany program współpracy na dwa najbliższe lata. Komisja złożona z pracowników Muzeum Geologicznego pod przewodnictwem dr hab. Włodzimierza Mizerskiego dokonała oceny i wyboru pięciu najciekawszych skamieniałości nadesłanych przez mieszkańców.  

Na apel wójta gminy odpowiedziało 23 darczyńców. Spośród 49 przyniesionych okazów, komisja wybrała te najpiękniejsze. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Sebastian Siwiak - Gimnazjum w Gręzówce

II miejsce – Jakub Niedziółka - Gimnazjum w Gręzówce

III miejsce – Katarzyna Szychta - nauczyciel w Zespole Szkół w Gołąbkach

IV miejsce – Anna Przeździak - Gimnazjum w Gręzówce

IV miejsce – Justyna Michalak - nauczyciel w Zespole Szkół w Gręzówce

V miejsce – Agnieszka Domańska - nauczyciel w Zespole Szkół w Gołąbkach.

Wyróżnienie otrzymała także  Marzena Szychta - pracownik Zespołu Szkół w Gołąbkach. Dodatkowo kierownik Muzeum Geologicznego PIG-PIB postanowił przyznać wyróżnienie za spostrzegawczość i obserwację przyrody. Otrzymały je: Weronika Golec oraz Kornelia Wielgórska z Gimnazjum w Gręzówce.    

Wszyscy darczyńcy w połowie grudnia wezmą udział w wyjeździe do Muzeum Geologicznego PIG-PIB w Warszawie. Ci, którzy ofiarowali najpiękniejsze okazy odbiorą także nagrody rzeczowe.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE