Reklama

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta - będą nowe inwestycje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta - będą nowe inwestycje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na piątek 13 lipca zaplanowano nadzwyczajną sesję Rady Miasta. Spotkanie miejskich radnych zwołane zostało na wniosek burmistrza miasta.

Zmiany budżetowe związane z nowymi inwestycjami w mieście oraz podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia projektu „Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Miasta Łuków” to punkty, którymi zajmą się radni na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Ich spotkanie zaplanowano na piątek 13 lipca o godz. 12.00.

Zmiany budżetowe dotyczyć będą m.in. wprowadzenia nowego zadania inwestycyjnego pod nazwą „Opracowanie dokumentacji na przebudowę ulicy Browarnej, Laskowskiego i Kanałowej w m. Łuków”. Władze miasta chcą pozyskać środki na budowę tej drogi w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na 2019 rok i muszą wykonać projekt inwestycji. Koszt dokumentacji, który trzeba wprowadzić do budżetu to 50 tys. złotych.

Po 100 tys. złotych kosztować mają siłownie zewnętrzne, które mają stanąć przy ul. Konstytucji 3 Maja oraz na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie. Przypomnijmy, że Miasto starało się o dofinansowanie budowy tych instalacji z ogólnopolskiego programu Otwarte Strefy Aktywności (OSA), lecz z powodów zbyt dużego dochodu w przeliczeniu na jednego mieszkańca, wniosek nie został rozpatrzony pozytywnie. Siłownie - jak obiecał na sesji w czerwcu burmistrz Dariusz Szustek - jednak powstaną i będą w całości sfinansowane ze środków miasta.

Niespełna 99 500 zł wyniesie natomiast zmniejszenie planu na zadaniu inwestycyjnym pod nazwą „Budowa systemu podgrzewania wody na pływalni letniej Delfin w Łukowie”. Powodem tej zmiany jest zmniejszenie zakresu wykonywanych prac na basenach przy ul. Browarnej. Systemy podgrzewające wodę od początku czerwca „pracują” w brodziku dla dzieci i średnim basenie.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE