Reklama

Nadmierna masa ciała to nie tylko problem estetyczny

Opublikowano:
Autor:

Nadmierna masa ciała to nie tylko problem estetyczny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Otyłość to niewątpliwie jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych naszych czasów. Problem nie dotyczy tylko dorosłych. Wzrasta również liczba dzieci jest borykających się z nadmierną masą ciała! Nie ulega wątpliwości, że główną i najważniejszą przyczyną otyłości są niewłaściwe nawyki żywieniowe oraz zbyt mała aktywność fizyczna.

LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ!

Niewątpliwie o otyłości możemy mówić już w kategoriach choroby.

- To nie jest tylko problem estetyczny – podkreśla dietetyk Centrum Naturhouse Aneta Dziołak. – Otyłość wiąże się ze znacznym obciążeniem naszego organizmu i niesie ze sobą ryzyko występowania wielu chorób.

Niepokojące jest to, że często powodem zgłoszenia się do dietetyka jest dopiero znaczne pogorszenie stanu zdrowia. Niestety wówczas walka z nadmiernymi kilogramami staje się znacznie trudniejsza. Liczne choroby wykluczają chociażby możliwość włączenia aktywności fizycznej do codziennego planu dnia. Dlatego tak ważna jest wczesna interwencja!

Niestety często nie jesteśmy świadomi, że każdy nadmierny kilogram wpływa na stan naszego zdrowia. Pamiętajmy jednak, że to otyłość leży u podstaw wielu chorób, a nie na odwrót! Nadmierna masa ciała jest czynnikiem sprzyjającym rozwojowi:

  • cukrzycy,
  • nadciśnienia,
  • chorób serca,
  • udaru mózgu,
  • nowotworów złośliwych,
  • chorób kostno-stawowych.

Szczególnie wysokie ryzyko zdrowotne wiąże się z nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w okolicy brzusznej – to tak zwana otyłość typu jabłko.


- Wiele badań wskazuje na to, że im więcej tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, tym większe ryzyko rozwoju cukrzycy, wystąpienia zawału serca i udaru mózgu. Każdy z nas może samodzielnie sprawdzić, z jakim typem otyłości się boryka – podpowiada dietetyk. – Informuje o tym wskaźnik WHR, czyli stosunek obwodu talii do obwodu bioder. Wartość wskaźnika informująca o otyłości brzusznej to: WHR równe lub wyższe 1,0 dla mężczyzn i WHR równe lub wyższe 0,85 dla kobiet.

Nie kończmy jednak tylko na wyliczeniu wskaźnika. Zacznijmy działać, aby pozytywnie zmienić jego wartość zanim rzeczywiście stanie się przyczyną choroby.

ODCHUDZANIE POPRAWIA STAN ZDROWIA!

Gubiąc kilogramy zaczynamy lepiej się czuć wśród znajomych. Większą przyjemność sprawiają zakupy – w końcu ubrania zaczynają świetnie leżeć. Ale to nie wszystko! Należy pamiętać o tym, że prawidłowe żywienie jest elementem wspomagającym leczenie wielu chorób. Dobierając odpowiednie produkty żywnościowe udaje się znacznie poprawić wyniki badań.

- Zawsze zachęcam schorowane osoby korzystające z naszej pomocy do wykonania badań kontrolnych zarówno przed, jak i po kuracji. Dzięki temu mogę nie tylko zadbać o spadek kilogramów, ale także wspomóc leczenie choroby. Bardzo często dzięki kuracji udaje się osiągnąć obniżenie stężenia cholesterolu oraz wyregulować poziom cukru we krwi. Spadek masy ciała i zmiany dietetyczne pomagają osobom z nadciśnieniem czy paniom z zespołem policystycznych jajników. Dna moczanowa to kolejna jednostka chorobowa, która dzięki diecie ma znacznie łagodniejszy przebieg – wymienia Aneta Dziołak.

NIE CZEKAJ – ZACZNIJ DZIAŁAĆ!

Często odkłada się decyzję o zmianie nawyków żywieniowych szukając wymówek. Wiele osób odchudzanie kojarzy z głodówką. Nie jest to prawdą!


- Prawidłowo zbilansowana dieta niskokaloryczna, to taka dieta, która pozwala nam się najeść! Odpowiednia ilość jedzenia jest niezbędna do zmobilizowania organizmu, aby spalał nadmiar zgromadzonego tłuszczu
– podkreśla dietetyk Aneta Dziołak. – Ważne jest też to, żeby posiłki były smaczne. Po pierwsze każdy z nas ma swoje upodobania smakowe i dobierając zalecenia trzeba właśnie to wykorzystać - aby dieta sprawiała przyjemność. Po drugie zdrowe jedzenie nie jest niesmaczne, tak jak często się uważa. Wszystko zależy od sposobu przygotowania, połączeń produktów, doboru przypraw i dodatków. Zdrowo i pysznie – to naprawdę możliwe! – przekonuje dietetyk.

AKCJA UWAGA NADWAGA SZANSĄ NA POZYTYWNĄ ZMIANĘ!


Ambasadorką tegorocznej akcji Uwaga Nadwaga została Katarzyna Bujakiewicz, która również zachęca do zmiany nawyków żywieniowych na lepsze!

Tylko do 30 listopada w ramach kampanii każdy może skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem w Centrum Naturhouse w Łukowie. W ramach spotkania dietetyk wykona pomiary antropometryczne i badania składu ciała. Każdy, kto skorzysta z darmowej konsultacji otrzyma cenne wskazówki żywieniowe i materiały edukacyjne dotyczące prawidłowego żywienia i negatywnego wpływu nadwagi oraz otyłości na nasz organizm.

Z BEZPŁATNYCH KONSULTACJI DIETETYCZNYCH BĘDĄ RÓWNIEŻ MOGLI SKORZYSTAĆ PACJENCI:
  • Przychodni Centrum na ul. Międzyrzeckiej 66 - 14.10 i 21.10 w godzinach 16.00 – 18.00
  • Poradni Lekarza Rodzinnego Św. Michała na ul. Sienkiewicza 7A  - w dniu 20.10

POSTAW KROK W KIERUNKU SWOJEGO ZDROWIA Z POMOCĄ DIETETYKA NATURHOUSE W ŁUKOWIE!

Centrum Dietetyczne Naturhouse
ul. Nowopijarska 6
tel. 570 111 982


ODWIEDŹ NASZ FANPAGE I WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE!

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 11.00 – 19.30
Wtorek 10.00 – 19.00
Środa 09.00 – 18.00
Czwartek 08.00 – 16.00
Piątek 08.00 – 13.30

Więcej informacji o akcji: www.uwaganadwaga.comPATRONAT HONOROWY STAROSTY ŁUKOWSKIEGO


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE